1 146 день війни
Особовий склад
933 980
Танки
10 622
Артилерія
26 222
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 130
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 544
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Сезонна алергія: лікар пояснила, від яких рослин найбільша загроза і як захиститися в період цвітіння
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Сезонна алергія: лікар пояснила, від яких рослин найбільша загроза і як захиститися в період цвітіння

Період цвітіння — один з найнебезпечніших для тих, хто страждає на сезонну алергію, або поліноз. Це захворювання частіше проявляється у дитячому віці, в ранньому шкільному, у підлітковому, або у молодому — в період 20-40 років. З віком хвороба може мати легший перебіг, однак тим, хто щороку страждає на цю недугу, важливо знати, які рослини становлять найбільшу загрозу, а також як захистити себе в період цвітіння.

Як розповіла в інтерв'ю для TrueUA к.м.н., доцент кафедри педіатрії Nº2 НМУ імені О.О. Богомольця, лікар дерматолог-алерголог Олена Мозирська, найбільш алергенними є рослини, які розносять свій пилок за допомогою бруньок, колосків або суцвіть

"До них належать дерева, які пилкують у весняний сезон, лугові та злакові трави, що починають пилкувати з кінця травня й викидають свій пилок протягом літа. Також дуже алергенними є бур'яни, зокрема відома всім амброзія", — пояснила лікар.

За її словами, симптоми полінозу, а це нежить, чхання, кашель, сльозотеча, відчуття слабкості та втоми, не проходять протягом тижня (на відміну від, наприклад, симптомів ГРВІ), та тривають доки не припинить свій сезон пилкування певна рослина.

Одним з найпоширеніших алергенів, зазначає Олена Мозирська, є амброзія, кількість якої щороку зростає. Цей вид бур'яну починає пилкувати з початку серпня.

Як підготуватися до періоду цвітіння

На щастя, до сезону пилку можна певним чином підготуватися. Лікар зауважує, що важливо у першу чергу почати приймати симптоматичне лікування, яке призначив лікар: або при перших же симптомах алергії, або завчасно — хоча б за кілька днів. І використовувати його надалі в повному обсязі, не припиняючи при першому ж полегшенні симптомів, а продовжувати до кінця сезону.

Необхідно також виконувати всі рекомендації, що стосуються уникання контакту з пилком

"Зокрема, залишатися вдома в суху вітряну погоду та закривати вікна, прогулюватися та провітрювати приміщення після дощу. Після провітрювання обов'язково проводити вологе прибирання вдома, використовувати кондиціонер вдома та в автомобілі. Також важливо у цей період не відчиняти вікна, а після перебування на вулиці помити руки, вмити обличчя, промити очі, промити ніс сольовим розчином та змінити одяг", — зауважує Олена Мозирська.

Суттєво змінити перебіг хвороби може алерген-специфічна імунотерапія, або алерговакцинація. 

"Вона перевиховує імунітет у такий спосіб, щоби людина звикла до пилку, тобто стала толерантною та не мала проявів в сезон пилкування. Її варто розпочинати завчасно, підібравши з лікарем-алергологом. Кілька років такої терапії може забезпечити одужання від алергії або дуже тривалу, багаторічну ремісію", — запевняє лікар дерматолог-алерголог.

Нагадаємо, раніше синоптик розповіла, які рослини чутливі до різкого зниження температури, а які — комфортно перенесуть похолодання.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама