За час великої війни російські загарбники зруйнували або пошкодили близько півтисячі храмів і сакральних споруд на території України. Значна їх частина має історико-культурну цінність та є пам’яткою архітектури й мистецтва.
Про це повідомляє АрміяІnform із посиланням на міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.
У Трапезній палаті Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" відкрилася виставка "Але будуть відроджені у славі й силі". Вона розповідає про храми України, понівечені внаслідок широкомасштабної війни в Україні.
Друга частина експозиції складається з предметів, які музейники привезли зі своїх експедицій до звільнених від окупантів населених пунктів. Зокрема, у Трапезній палаті представлені понівечені ікони, церковні дзвони зі слідами від куль, елементи іконостасів та багато інших експонатів. У кожного з предметів є своя унікальна і водночас трагічна історія. Третя частина виставки є інтерактивною, оскільки жодне з музейних приміщень не може вмістити предмети зі знищених релігійних споруд та інформаційні матеріали про них.
Крім того, в Трапезній палаті розмістили предмети зі зруйнованого в часи Другої світової війни Успенського собору Києво-Печерської лаври, аби продемонструвати паралелі між подіями того часу і теперішньою війною.
"Ворог, стріляючи в наші храми, стріляє в Бога, попри віросповідання. Сто з цих споруд повністю зруйновані. Ми безперечно все відбудуємо, але для нас важливо зафіксувати те зло, яке творить з храмами України російський агресор. Ми зможемо відтворити ту велич наших храмів, якою вона була до війни, і навіть зробити їх кращими", — сказав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Відзначимо, виставка триватиме впродовж року.
Нагадаємо, на території Києво-Печерської лаври у печерах, де зберігаються мощі, проведуть реконструкцію. Це станеться одразу після закінчення роботи спеціальної комісії. Вже після реконструкції буде вирішуватись питання щодо відновлення монашого життя для тих, хто відмовився від Московського патріархату.