На Полтавщині зафіксували спалах африканської чуми. Місцева влада оголосила про введення карантинних обмежень на територіях Опішнянської, Градизької та Хорольської громад.
Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін.
"Менше ніж за два тижні на Полтавщині у трьох районах виявили африканську чуму свиней. Визначили зони захисту в радіусі трьох кілометрів. До них ввійшли села Лазьки, Мозоліївка, Ялосовецьке, Роплянське, Павленки", — написав він у Telegram.
За його словами, на цих територіях державні ветлікарі та представники органів місцевого самоврядування обходять домоволодіння, обліковують свиней, яких надалі треба здати на забій.
Зокрема, зони нагляду запровадили в селах Батьки, Безруки, Глинське, Пронозівка, Васьківка, Кагамлик, Кирияківка, Вишеньки, Пелехівщина, Петрашівка, Броварки, Шушвалівка, Костюки, Демина Балка, Вербине, Новоіванівка, Барилівщина, Лагодівка, Червоне, Бригадирівка, Миколаївка, Кулики, Трубайці.
"У цих населених пунктах ветлікарі проводять облік тварин та здійснюють нагляд за їхнім клінічним станом", — додав він.
Пронін наголосив, що для запобігання зараженню свиней АЧС фахівці рекомендують:
"Зважайте на рекомендації фахівців, будьте відповідальними й пильними", — зазначив начальник Полтавської ОВА.
Інфографіка: "Українська громада"
Африканська чума свиней — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна. У природних умовах на африканську чуму свиней можуть занедужати як свійські, так і дикі свині будь-якого віку.
Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими вірусоносіями. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби забруднені випорожненнями хворих тварин. Використання для корму незнезаражених харчових відходів також сприяє поширенню хвороби. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини (зокрема, гризуни), нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші), які контактували з хворими свинями та трупами тварин. Осередками вірусу в природі є африканські дикі свині та кліщі роду орнітодорос.
Нагадаємо, наприкінці вересня у Голосіївському районі Києва зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Його локалізували на території лісопаркового господарства "Конча-Заспа".
Додамо, 11 листопада на Київщині було виявлено близько 60 мертвих свиней різних вікових груп в стадії розкладу. Їх знайшли у лісосмузі поблизу села Матвіївка. Через ці обставини протиепізоотична комісія оголосила карантин.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими