Підтримати проект
США ввели санкції проти Туреччини через придбання російської зброї
Світ, 15.12.2020 08:09

США ввели санкції проти Туреччини через придбання систем російської наземної оборони, вони стосуються дирекції оборонної промисловості Туреччини (SSB), керівника цього органу та трьох його співробітників. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на УНН.

Санкції проти Туреччини включають заборону всіх експортних ліцензій США, а також заморожування активів та візові обмеження для президента SSB Ісмаїла Деміра та трьох інших співробітників організації. Вони загрожують нанести шкоду економіці Туреччини в той час, коли вона бореться з уповільненням, спричиненим коронавірусом, та двозначною інфляцією.

Анкара придбала російські комплекси С-400 «земля-повітря» в середині 2019 року і заявляє, що це не загрожує союзникам НАТО. Проте Вашингтон не погоджується і давно погрожував Туреччині санкціями, а минулого року вилучив країну з реактивної програми F-35.

Заходи США, оголошені в понеділок згідно із Законом про протидію американським противникам шляхом санкцій (CAATSA), будуть введені в дію президентом США Дональдом Трампом.

Напередодні оголошення санкцій США президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що риторика засмучує його: «Від нашого союзника по НАТО, Сполучених Штатів, ми очікуємо підтримки в нашій битві проти терористичних організацій і сил, які планують захопити наш регіон, а не санкції».

Світ, 15.12.2020 08:09