Підтримати проект
США, Японія та Австралія закликають до припинення «силових дій» у Південно-Китайському морі
07 СЕРПНЯ 2017 18:33

На необхідність припинення «силових односторонніх дій» в акваторії Південно-Китайського моря вказали глави дипломатичних відомств США, Японії та Австралії. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.  

Так само вони закликають гарантувати вільну торгівлю в регіоні.  Причетним до суперечок в акваторії Південно-Китайського моря сторонам слід негайно припинити «силові односторонні дії» в регіоні.   

З таким спільним закликом виступили в понеділок, 7 серпня, держсекретар США Рекс ТІЛЛЕРСОН, міністри закордонних справ Японії Таро КОНО та Австралії Джулі БІШОП.   

На думку керівників зовнішньополітичних відомств трьох країн, такі дії «можуть змінити статус-кво та збільшити напруженість» у регіоні. Так само внаслідок вказаної політики зазнає змін ландшафт регіону, на який претендують одразу кілька країн, застерігають автори заяви.  

У спільній заяві ТІЛЛЕРСОН, КОНО та БІШОП також наголосили на важливості гарантувати вільне пересування товарів та інших мирних вантажів морем через акваторію Південно-Китайського моря.   

Те саме стосується й повітряного транспорту, наголошується в заяві.   

Водночас країни, причетні до суперечки навколо акваторії моря, закликають «відмовитися» від претензій, спорудження військових баз та мілітаризації відповідних зон.  

Автори заяви також закликали Китай визнати торішнє рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі.  

Тоді судді не визнали за Пекіном право на спірні острови та акваторію Південно-Китайського моря, розташовану за майже 900 кілометрів від узбережжя КНР. ТІЛЛЕРСОН, так само, як і міністри закордонних справ

Японії та Австралії, вважає, що це рішення є «остаточним» та обов'язковим до виконання.  

Нагадаємо, Пекін відмовився визнавати це рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі.   

Китай і раніше неодноразово заявляв, що не визнає юрисдикцію суду в Гаазі та не сприйматиме його вердикт.   

Води Південно-Китайського моря є важливим елементом світових торговельних шляхів - через них щороку проходять товари на суму близько п'яти трильйонів доларів США. Китай, який називає їх своєю «історичною частиною», підкріплює свої претензії посиленням військової присутності у водах, а також спорудженням штучних островів, перетворюючи їх на військові бази.

 

 

Світ, 07.08.2017 18:33