Після російської анексії півострова Крим звідти вимушено виїхало до п'ятдесяти тисяч кримських татар. Найбільший потік виїжджаючих розпочався після оголошення мобілізації в Росії.
Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв'ю РБК-Україна.
За його словами, до анексії Росією Криму там проживало близько 300 тисяч кримських татар, тобто 13% від загальної кількості населення півострова. Наразі немає точної цифри, скільки людей залишилось на окупованому півострові. За приблизними даними, Крим вимушені були покинути до п'ятдесяти тисяч кримських татар.
"Багато хто виїхав саме через переслідування. Люди бояться за своє життя, за життя дітей, близьких. Але є й частина тих, хто з різних причин виїхати просто не може. Моїй мамі вже понад 90 років. Вона в Криму, я за ці роки її не мав можливості побачити. Вона не виїздить, каже, що хоче бути похованою в Криму, на рідній землі", — сказав Чубаров.
Чубаров додав, що найактивніше кримські татари почали виїжджати, коли окупаційна влада оголосила мобілізацію у вересні 2022 року.
"Чоловіки виїздили, щоб уникнути мобілізації. Багато хто виїхав з родинами, хтось — сам. Загалом можу дати приблизну оціночну цифру: Крим вимушені були покинути до 50 тисяч людей", — сказав голова Меджлісу.
Нагадаємо, у тимчасово окупованому Криму не залишилося жодної української церкви, яка може звершувати служіння. За словами настоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія, Росія змусила релігійні громади півострова визнати окупацію.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими