Фото: Повітряні сили ЗСУ

Тайвань надіслав Україні понад 10 ракетних батарей HAWK: у чому їхня особливість

Тайвань надіслав Україні до 15 зенітно-ракетних батарей HAWK. Кожна з них має щонайменше шість пускових установок із трьома ракетами.

Як повідомляє Forbes, Тайвань, можливо, став одним із найбільших постачальників систем протиповітряної оборони для Повітряних сил Збройних сил України. Так, тайванські ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer, а також їхні пускові установки та радари доповнять додаткові HAWK, які надали Україні Сполучені Штати Америки та Іспанія.

Українські військові у лютому 2022 року мали на озброєнні приблизно 50 батарей ЗРК. Переважно йдеться про радянські С-300 та інші подібні системи. Відтоді замінили багато вцілілих радянських батарей на більш сучасні західні системи, включно з американськими Patriot. 

"Якщо припустити, що загальна структура українських сил протиповітряної оборони залишиться приблизно незмінною після вирахування бойових втрат і додавання наданої союзниками техніки, HAWK можуть складати майже третину ЗРК, які має на озброєнні Україна", — додає видання.

Відомо, що торік влітку офіційні особи США вели переговори зі своїми колегами на Тайвані щодо купівлі близько 12 батарей HAWK. Загалом відомо про близько сто пускових установок, які тайванські сили почали виводити з експлуатації ще у 2015 році та замінювати сучаснішими.

Що відомо про ЗРК HAWK

Зенітно-ракетний комплекс HAWK був розроблений понад 60 років тому. Втім, він простий, надійний та високомобільний. Зокрема, його можна легко модернізувати. Також цей комплекс чудово працює проти дронів, крилатих ракет та літаків. За даними Forbes, ракета HAWK сумісна з іншою, сучаснішою системою протиповітряної оборони, яку використовує Україна: американсько-норвезькою зенітно-ракетною системою NASAMS.

Варто додати, що HAWK не в тому ж класі, що найкращий український ЗРК Patriot, який має радіус дії до 160 кілометрів із бортовою радіолокаційною системою самонаведення. Ракета HAWK має радіус дії лише 48 кілометрів або близько того. Ракети цього комплексу наводяться за сигналом від наземного радара. Основним недоліком системи HAWK є те, що її радар вразливий до перешкод. Втім, якщо інтегрувати старі ракети та пускові установки на системи NASAMS — це може розв'язати цю проблему. 

Нагадаємо, раніше прес-служба Повітряних сил Німеччини повідомляла, що в країні було завершене четверте навчання українських операторів для зенітно-ракетної системи протиповітряної оборони Patriot. Ці комплекси Україна отримала від союзників, зокрема, від Берліну.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.11.2024 12:20