До 2027 року долар може зрости майже до 47 гривень. Проте послаблення гривні залежить від ситуації з макрофінансовою допомогою.
Про це повідомив народний депутат від партії "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. На своїй сторінці у Telegram він опублікував бюджетну декларацію на 2025-2027 роки.
Згідно з документом, грошово-кредитна політика Національного банку України в середньостроковому періоді буде повертатися до режиму інфляційного таргетування.
За прогнозами уряду, у 2025-2027 роках очікується наступне зростання курсу долара:
Проте у бюджетній декларації наголошують, що наведені прогнозні показники на 2025-2027 роки, розраховані в умовах воєнного часу, високої невизначеності під час постійних змін зовнішніх та внутрішніх умов економічного розвитку, є оцінкою в режимі реального часу і з огляду на поточну мінливість соціально-економічної ситуації можуть бути уточнені та переглянуті як у бік покращення, так і в бік погіршення.
"Наявність надзвичайної невизначеності щодо подальшої реалізації безпекових ризиків та зовнішніх факторів робить можливим реалізацію різних сценаріїв економічного розвитку", — йдеться у звіті.
Скріншот бюджетної декларації на 2025-2027 роки
Відомо, що у державному бюджеті на 2024 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 40,7 гривні. Інфляцію закладено на рівні 9,7% проти 28% у 2023 році.
Своєю чергою Міжнародний валютний фонд прогнозує поступове зростання курсу долара з 2025 року. За даними звіту World Economic Outlook, протягом п'яти наступних років курс долара в Україні може підстрибнути до позначки 54 гривень. Водночас у 2024 році МВФ прогнозує незначне знецінення української валюти.
Раніше у Нацбанку повідомили, що на ріст курсу долара, який спостерігається протягом останніх двох місяців, впливає збільшення бюджетних видатків. Проте ситуація на валютному ринку України залишалася контрольованою.
Нагадаємо, 13 червня правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 13,5% до рівня 13% річних. Це допоможе відновити українську економіку без додаткових ризиків для фінансової стабільності. Зміни набули чинності 14 червня 2024 року.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими