В Агентстві ООН у справах біженців (УВКБ) нагадують про зростаючий потік людей, що біжать від воєн і насильства. Незважаючи на те, що всі держави погодилися переселяти біженців, за оцінками УВКБ, загальне число біженців, які потребують переселення в треті країни, в 2019 році досягне 1,4 млн.
Програма з переселення дає можливість тим, хто звернувся за притулком, переїхати в третю країну, яка готова їх прийняти і надати гарантії безпеки. Реалізацією цього проекту займаються міжнародні агентства, включаючи УВКБ.
1,4 млн, яким потрібно буде переїхати в інші країни в наступному році, це на 17 відсотків більше, ніж в цьому. В переселенні потребують біженці з 36 держав. Третій рік поспіль більшість серед них складають вихідці з Сирії. У наступному році в треті країни необхідно переселити 600 тисяч сирійців - на 26 відсотків більше, ніж зараз.
В цілому основну частину переселенців складають жителі Африки, особливо - Демократичної Республіки Конго (ДРК). За даними УВКБ, в наступному році в переселенні потребуватимуть 163 тисячі громадян ДРК - на 10 відсотків більше, ніж в цьому році.
У Південному Судані, де активізувалися бойові дії, зростання числа біженців, яких потрібно розселити в інших країнах, перевищив 70 відсотків. У майбутньому році 158 тисячам осіб з 2,4 млн. Біженців з цієї країни буде потрібно притулок в третіх країнах.
Близько 102 тисяч сирійців, котрі звернули за притулком в Туреччині, в 2019 році повинні перебратися в якусь іншу країну. За рік цей показник виросте лише на один відсоток.
У Європі ситуація докорінно відрізняється: біженців, які очікують переселення в європейських країнах, стане на 40 відсотків більше, ніж сьогодні. Їх число в 2019 році досягне 420 тисяч.
Експерти УВКБ прогнозують зростання числа переселенців і з американських країн. Показники хоч і скромні в порівнянні з Африкою - всього 4 000 осіб, проте це на 123 відсотка більше, ніж у цьому році.
Всі країни, які підписали в 2016 році Нью-йоркську декларацію, підтвердили необхідність розширити програму по переселенню біженців в треті країни.
Проте, держави різко скоротили квоти, які надаються для переселенців. У 2017 році лише 72 200 біженців з усього світу отримали можливість перебратися на нове місце в рамках цього проекту.
У зв'язку з цим в Агентстві ООН у справах біженців готуються до відразу до декількох міграційним криз в 2019 році: уваги потребують ситуація в країнах, вимушених прихистити велике число біженців, міграція по середземноморському маршруту і переселення з Туреччини, Лівану, Йорданії, Іраку та Єгипту, пов'язані з сирійським конфліктом.