Фото: Національний природний парк "Тузлівські лимани"

У Чорному морі масово гинуть дельфіни: природоохоронці назвали причину

У водах Чорного моря продовжують знаходити загиблих дельфінів. Вони дуже потерпають від розливів палива і мастила сонарів, тобто засобів звукового виявлення підводних об'єктів, які використовують росіяни під час бойових дій.

Про це повідомляють у Національному природному парку "Тузлівські лимани".

Зокрема, у липні загиблих дельфінів бачили на берегах його Північно-Західної частини, в окупованому Криму, Краснодарському краю біля Сочі та Новоросійську. Мертвих дельфінів продовжують знаходити і на березі моря в Болгарії. 

"На берегах нашого нацпарку і поруч домінують афаліни. Упродовж липня гинули тварини і на Азовському морі, де створили вбивче військове навантаження", — зазначили природоохоронці.

Експерти зазначають, що торік загальна кількість загиблих тварин значно менша, ніж торік. За даними нацпарку, у 2022 році загинуло не менш ніж 50 тисяч чорноморських китоподібних. Причиною є те, що зараз субмарини окупантів знаходяться далеко від українських берегів у порівнянні з торішньою ситуацією.

"Моніторинг кількості мертвих дельфінів, який здійснював нацпарк,  за останні кілька тижнів ускладнився. З 13 липня працівникам повністю заборонили вихід на берег моря", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, сума прямих збитків, спричинених підривом Каховської ГЕС, складає щонайменше два мільярди доларів. Йдеться про втрати житлово-комунального сектора, енергетики, сільського господарства, транспорту, екології, промисловості.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Події, 02.08.2023 17:48