1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Держслужбі зайнятості пояснили, чому після повномасштабного вторгнення зменшилась кількість офіційно безробітних
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

У Держслужбі зайнятості пояснили, чому після повномасштабного вторгнення зменшилась кількість "офіційно безробітних"

До початку повномасштабної російсько-української війни Державна служба зайнятості щороку обслуговувала близько мільйона безробітних громадян, втім наразі кількість таких людей значно зменшилась.

Як пояснила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, на це є декілька причин.

Так, за словами посадовиці, велика кількість працездатного населення виїхала за межі України. Попри те, що біженці мають можливість зареєструватись в статусі безробітних, вони не можуть отримувати виплати від держави. Окрім цього, на зниження кількості громадян, які мають офіційний статус безробітного, вплинуло й те, що всі військовозобов’язані при реєстрації в Держслужбі зайнятості повинні надати військово-облікові документи.

Жовтяк наголошує, що це відповідає принципу "Працюй або воюй". Якщо до початку повномасштабної війни в структурі безробітних пропорція чоловіків та жінок була приблизно рівною, то сьогодні 80% — це жінки й лише 20% — чоловіки. Також на бажання населення реєструватися в Службі зайнятості вплинуло й скорочення термінів виплат щодо допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану.

"Якщо раніше виплати здійснювалися протягом одного року, а для деяких категорій населення (громадян передпенсійного віку) — до двох років, то зараз мова йде про три місяці, а для людей передпенсійного віку — один рік", — додала Жовтяк.

Нагадаємо, раніше голова Національного банку Андрій Пишний повідомляв, що в Україні у 2025 році очікується зменшення безробіття. Проте дефіцит кадрів залишиться основною проблемою ринку праці. Це пов’язано із війною на території нашої країни.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама