1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У ISW пояснили, що може серйозно допомогти українському контрнаступу
Фото: соцмережі

У ISW пояснили, що може серйозно допомогти українському контрнаступу

07:50 - 26.11.2023

Системи радіоелектронної боротьби та повітряної розвідки над противником сприяли успішному наступу Збройних сил України на південь від Бахмута та у західній частині Запорізької області. Водночас ефективність російських систем РЕБ є непостійною по всьому фронту.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За інформацією аналітиків, перевага ЗСУ у системах РЕБ дозволить активніше проводити наступальні операції.

"Українські системи РЕБ та повітряної розвідки над противником сприяли успішному наступу Збройних сил України на південь від Бахмута у вересні 2023 року, а також суттєво порушували російський зв'язок у західній частині Запорізької області у серпні 2023 року. Неефективна робота російських систем РЕБ дозволяє українцям продовжувати використовувати розвідувально-ударні комплекси на базі безпілотників для зриву російських наступальних операцій", — йдеться в повідомленні.

Експерти наголошують, що ні Росія, ні Україна нині не мають вирішальної переваги над іншою стороною щодо РЕБ.

"Посилення західної допомоги Україні може підвищити здатність ЗСУ точно вражати цілі поблизу лінії фронту, зриваючи наступ Росії та навіть створюючи умови для подальших українських контрнаступальних операцій", — переконані у ISW.

Нагадаємо, окупанти в середньому за добу використовують 40-50 дронів різного типу. Сили оборони України вживають проти них заходи боротьби. Наші захисники нейтралізовують ворожі БпЛА антидроновими рушницями та засобами радіоелектронної боротьби. У Сухопутних військах запевнили, що ворог у цьому компоненті немає переваги над Україною.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама