Упродовж зимових свят 2024-2025 років західні області України зафіксували значне зростання туристичної активності. Це на 30-40% більше відвідувачів порівняно з минулим сезоном.
Про це повідомив "Інтерфакс-Україна".
"Минулого сезону навіть за чудової сніжної погоди людей було менше, цього року ми бачимо на 30-40% більше туристів. Це пов’язано з двома факторами: збільшення пропозиції в регіоні та дещо позитивніший настрій", — пояснив голова правління Асоціації готелів і власників садиб Яремчанщини Андрій Дзвінчук.
Яремчанський регіон, який охоплює Яремче, Поляницю, Яблуницю, Микуличин, Ворохту та Татарів, зараз має близько 20 тисяч місць для розміщення туристів у приблизно 250 готелях і 800 садибах. Останніми роками спостерігається тенденція до зміщення туристичного потоку ближче до курортів у зимовий період, що пов’язано з появою нових великих готелів на 200-300 номерів зі сучасною інфраструктурою.
"Сезон цього року офіційно стартував 12 грудня, що сприяло збільшенню завантаження та попиту на ринку. У новорічний період ми наблизилися до цифр, які були до повномасштабного вторгнення, а в деяких готелях навіть перевищили їх. Завантаження готелів у Буковелі сягнуло позначки 77-84%, залежно від готелю, та зросло на 11-13% порівняно з минулим роком", — додала СЕО Ribas Hotels Management Юлія Косенко.
Термін проживання гостей у Буковелі збільшився до 4,3 ночі порівняно з 3,2 ночі минулого року. 60% гостей на новорічні свята залишалися на 5-8 ночей. Також відновився інтерес до святкування Нового року в ресторанах при готелях, які заповнили 73% місць.
У Львівській області теж спостерігається позитивна динаміка.
"Зростання є. Якщо порівнювати новорічний період, то 2023 року заброньовано було 43,3% готельних номерів, а 2024 року — 47%", — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський,
У Львові заповнюваність готелів досягла 54,6% проти 54,4% минулого року. Однак у карпатському регіоні та курортних територіях спостерігається зниження завантаження (46,1% і 41,9% у 2024 році проти 62,4% і 57,7% у 2023 році), що пояснюється значним збільшенням нової пропозиції. При цьому туристичний збір зріс до 9,17 мільйона гривень порівняно з 7,6 мільйона гривень за той самий період минулого року.
Щодо тенденцій бронювання, то зараз туристи частіше бронюють номери за тиждень до заїзду, хоча в Буковелі більшість бронювань здійснюється за місяць. Також відзначається збільшення відсотка скасувань бронювань до 15% порівняно з 5% до війни.
Ціни на проживання зросли на 10-20% порівняно з минулим роком через інфляцію, появу дорожчої нової пропозиції та повернення комісії Booking.com для українських клієнтів (до 18%).
За даними експертів, середній бюджет на одну особу на курортах західної частини України (Карпати, Буковель, Драгобрат, Славське) становить від 2 500 до 6 000 гривень на добу залежно від рівня сервісу та популярності курорту. Це включає проживання, харчування й оренду обладнання.
Нагадаємо, декілька днів тому на Facebook-сторінці "Гірські рятувальники Прикарпаття" повідомляли, що на горі Піп Іван обмежена видимість, сильний вітер та мороз. Стовпчики термометрів на карпатській вершині знизилися до позначки у -12°C.