У вівторок, 29 серпня, у Києві проходить церемонія прощання із пілотом Андрієм Пільщиковим з позивним "Джус", який загинув під час авіатрощі у Житомирській області.
В останню путь льотчика проводять у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви.
За інформацією ЗМІ, на церемонію приїхали друзі, колеги та рідні Андрія. Всього близько 300 людей.
"Джус" служив льотчиком винищувача МіГ-29. У 2018 році брав участь у міжнародних навчаннях "Чисте небо 2018". Саме тоді йому американці підібрали позивний "Джус". У компанії після навчань пілоти збиралися вечорами на пиво або вечірки, і на всіх український пілот відмовлявся від випивки та обирав сік (juice з англ., — ред.). От на церемонії після навчань давали позивні льотним колективам, всі для нього одноголосно обрали "Джус".
З початком широкомасштабного російського вторгнення Пільщиков брав участь у повітряній обороні Києва. Він був одним з команди пілотів "Привиди Києва", які масово знищували ворожу авіацію на початку війни.
Станом на 7 травня 2022 року "Джус" мав понад 500 годин бойового нальоту. Він неодноразово пояснював, чому Росія так і не змогла завоювати українське небо.
Нагадаємо, на Житомирщині 25 серпня під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Уламки впали поруч з людськими будівлями. У Державному бюро розслідувань з'ясовують обставини трагічної авіатрощі літаків L-39 під час бойових польотів. ДБР проведе ретельну перевірку для встановлення причин трагедії. Зокрема, особлива увага буде приділена вивченню технічного стану літаків, дотриманню правил підготовки до польотів.
Зауважимо, внаслідок авіакатастрофи загинули троє українських пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр Повітряних Сил ЗС України". Серед них капітан Андрій Пільщиков з позивним "Джус", майор В'ячеслав Мінка та майор Сергій Проказін.
TrueUA зібрав усе, що відомо про легендарного пілота з позивним "Джус", який понад усе мріяв про якнайшвидшу перемогу нашої країни.
Додамо, речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що точні терміни завершення розслідування авіакатастрофи у Житомирській області наразі невідомі. Однак слідчі дії можуть тривати до пів року.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими