Підтримати проект
У КНДР школяра засудили до 14 років примусових робіт за перегляд фільму
Світ, 02.12.2021 16:29

У Корейській Народно-Демократичній Республіці (КНДР) школяра засудили до 14 років примусових робіт за перегляд п'яти хвилин фільму. Такий вирок було винесено на тлі того, що уряд Північної Кореї продовжує наголошувати на необхідності пропаганди «ідеологічної освіти» серед молоді. Про це повідомляється на сайті «Обозреватель», інформує TrueUA.

У законі немає прямих формулювань, що підлітки підпадають під дію документа, проте суворий вирок Хану підтвердив, що закон застосовується і до неповнолітніх.

Зазначається, що влада Північної Кореї, знаючи, що південнокорейські фільми і телепрограми досить популярні серед північнокорейської молоді, може намагатися створити атмосферу страху, застосовуючи закон до підлітків.

Крім того, у вересні Верховні народні збори ухвалили закон про освіту молоді, який закликає до посилення ідеологічної освіти. З того часу північнокорейські ЗМІ розпочали пропагандистську кампанію, яка закликає до інтенсивної боротьби з антисоціалістичною та несоціалістичною поведінкою.

Відповідно до цього документа батьки учня також можуть бути покарані. Фактично статті 34 – 38 вересневого закону передбачають штрафи у розмірі від 100 000 до 200 000 корейських вон (2 300 – 4 600 грн), якщо «безвідповідальні» освітні зусилля призведуть до скоєння молодими людьми злочинів, пов'язаних із "реакційною думкою та культурою".

Однак замість того, щоб просто заплатити штраф, злочинців можуть ув'язнити. З минулого року влада Північної Кореї відкрила три нові табори для політичних ув'язнених у Сунхо-рі та окрузі Пхенсан у провінції Північний Хванхе, а також в окрузі Піхен у провінції Північний Пхенан. Люди, ув'язнені в цих в'язницях, були визнані винними переважно за перегляд закордонних телепрограм і фільмів або за те, що користувалися мобільними телефонами іноземного виробництва. Дехто навіть був ув'язнений разом зі своїми сім'ями.

Світ, 02.12.2021 16:29