У Криму затримали та катували людину, яка намагалася дізнатися про місцеперебування вивезених українських дітей. Там дуже небезпечно допомагати в їх пошуках.
Про це повідомив "Крим.Реалії" з посиланням на заяву Катерини Рашевською із громадської організації "Регіональний центр із прав людини", яка виступила на конференції з людського виміру ОБСЄ.
За її інформацією, після цього громадські діячі ухвалили рішення, що не збиратимуть такі відомості на території півострова, оскільки це дуже небезпечно для тих, хто готовий допомагати у пошуках. Водночас, за словами Рашевської, багато даних публікують російські пропагандисти, що допомагає скласти уявлення про кількість дітей і особливості їхнього насильницького переміщення. Однак у низці випадків російська влада згодом змінює дані дітей, щоб їх неможливо було відшукати.
"Треба діяти. Росія має виконати вимоги щодо ідентифікації дітей відповідно до Женевської конвенції. Для цього всі повинні тиснути на неї, зокрема, ухвалити окрему резолюцію Генеральної асамблеї ООН з цього приводу. А потім призначити третю сторону, яка контролюватиме та просуватиме репатріацію дітей в Україну", — заявила Рашевська.
Загалом, за даними правозахисників, ідентифіковано 19 546 українських дітей у статусі насильно депортованих на російську та білоруську території. За півтора року з початку повномасштабної війни вдалося повернути близько 300 дітей. За розрахунками експертів, якщо такі темпи збережуться, то останніх із жертв вдасться повернути приблизно через 80 років. Громадські діячі переконані, що навіть за рік буде пізно, бо українським дітям «промивають мізки», внаслідок чого вони бояться повертатися до України.
Нагадаємо, що, за словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, російські загарбники "перевиховують" депортованих українських дітей у спеціально створених таборах. Рашисти створили щонайменше 70 таких локацій. Наших дітей намагаються записати в різні військові організації та провести через подібне "навчання".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими