У неділю, 9 лютого, танкер із мазутом тонув у порту Ленінградської області. Перед відпливом на судні прогриміло декілька вибухів, що й спричинило аварію.
Про це повідомляє Telegram-канал Astra.
За даними Baza, танкер Koala, що плив під прапором Антигуа і Барбуди, почав тонути поблизу морського порту Усть-Луга в ніч проти 9 лютого. На борту перебував екіпаж із 24 осіб: четверо росіян, вісім громадян Грузії та 12 — Індонезії, стверджує видання.
Ближче до 02:00 на танкер було завантажено близько 130 тисяч тонн мазуту, йдеться у матеріалі Baza. Однак перед відпливом у машинному відділенні прогриміли три потужні вибухи. Екіпажу вдалося вибратися на берег, але машинне відділення судна почало затоплювати. Співробітники МНС встановили навколо танкера бонові огорожі. За попередніми даними, витоку нафтопродуктів у воду не сталося. Постраждалих немає.
Згодом губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко підтвердив інформацію про цей інцидент. За його словами, під час запуску двигуна пошкоджено машинне відділення.
"Танкера пришвартовано біля причалу. Загроза розливу нафтопродуктів відсутня", — написав він.
Нагадаємо, раніше Міжнародна екологічна організація Greenpeace повідомляла, що аварія двох російських танкерів із нафтопродуктами в Керченській протоці впливатиме на екологію регіону ще протягом багатьох років. В організації також зауважили, що цей регіон вже страждав від суворих погодних умов, що призвели до витоку 1,2 тисячі тонн мазуту з одного російського танкера у 2007 році біля півострова Тузла. Це призвело до серйозної шкоди, яка спостерігалася навіть за рік після аварії.
Раніше повідомлялось, що режим надзвичайної ситуації регіонального характеру введено 28 грудня в тимчасово окупованому Криму. Це сталось через розлив мазуту в Чорному морі.
Також 4 січня в окупованому Севастополі був оголошений режим надзвичайної ситуації регіонального значення. Це сталось внаслідок аварії двох танкерів 15 грудня в Керченській протоці, через що було забруднено, зокрема, узбережжя Кримського півострова.