1 164 день війни
Особовий склад
954 300
Танки
10 741
Артилерія
27 186
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 152
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 539
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У РНБО пояснили, як угода з США про надра сприятиме поверненню українців на Батьківщину
Підписання угоди про надра. На фото: Юлія Свириденко й Скотт Бессент. Джерело: Facebook-сторінка Юлії Свириденко

У РНБО пояснили, як угода з США про надра сприятиме поверненню українців на Батьківщину

Основний аспект угоди про надра, яку підписали Україна та Сполучені Штати Америки — відбудова держави після війни. Саме це дозволить говорити про повернення українців на Батьківщину.

Як повідомив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Андрій Коваленко, угода сприятиме розвитку технологій та безпеці нашої країни.

"Угода з США — це про майбутнє України, її безпеку та технології. І, найважливіше — це про повернення українців, в тому числі й тих, хто втратив все через війну. Бо це про відбудову", — наголосив Коваленко.

Що відомо про укладення угоди щодо надр між Україною та США 

У ніч на четвер, 1 травня, міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів Сполучених Штатів Америки Скотт Бессент підписали угоду щодо мінералів. Укладання історичної угоди відбулося у Вашингтоні.

"Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна", — повідомила українська посадовиця.

Основні положення угоди про надра

Юлія Свириденко перелічила усі деталі документа:

  • в угоді записано, що всі ресурси є українською власністю.
  • створюється інвестиційний фонд на рівних умовах — 50/50. Київ та Вашингтон спільно здійснюватимуть управління Фондом, у жодної зі сторін немає переважаючого голосу.
  • угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями — вони й далі належатимуть Україні. Компанії на кшталт "Укрнафти" чи "Енергоатому", залишаються у власності держави.
  • в документі не йдеться про будь-які боргові зобов’язання України перед США.
  • угода відповідає Конституції України та не змінює її євроінтеграційний курс.
  • документ узгоджується з національним законодавством і не суперечить жодним міжнародним зобов’язанням України.
  • наповнення Фонду здійснюватиметься виключно доходами з нових ліцензій. Це, зокрема, 50% коштів від нових ліцензій на проекти у сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення Фонду. Доходи від уже розпочатих проектів або заплановані у бюджеті надходження не належать до Фонду.
  • законодавчі зміни — лише точкові. Для функціонування Фонду передбачено лише внесення змін до бюджетного кодексу. Саму ж Угоду має ратифікувати український парламент.
  • Сполучені Штати допоможуть Україні залучати інвестиції, технології та інновації через агентство DFC (Development Finance Corporation).
  • доходи й внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.

"США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою, наприклад, системами ППО для України. Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проекти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково", — повідомила Свириденко.

Нагадаємо, у США повідомляли, що українська сторона в останні хвилини внесла деякі зміни до угоди про надра, втім Вашингтон все ж був готовий її підписати.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама