У Сполучених Штатах Америки палата представників проголосувала за проект оборонного бюджету США на наступний рік. У ньому передбачено 300 мільйонів доларів для України.
Про це повідомляє "Голос Америки".
Саме 300 мільйонів доларів на підтримку Україні запитувала адміністрація Байдена. Зазначимо, що ця допомога на 500 мільйонів доларів менша, ніж була минулого року.
Видання зазначає, що п’ять поправок, які вимагали скоротити або взагалі припинити допомогу Україні, не набрали голосів. Цього року, демократ Джаред Голден намагався внести поправку щодо збільшення запропонованої допомоги Україні на 500 мільйонів, щоб фінальна сума відповідала минулорічній. Але ця пропозиція не пройшла комітет Палати представників з питань збройних сил.
Важливо, що в документі закликають продовжити дію закону про ленд-ліз для України ще мінімум на один рік. А в проєкті оборонного бюджету Сенату також прописано, що загальна підтримка України має бути продовжена щонайменше до 2027-го року.
Традиційно, Міноборони США прописує план необхідних витрат та потреб у сфері оборони на кожен наступний рік. Пізніше Палата представників та Сенат створюють власні законопроєкти оборонного бюджету, які після розгляду комітетів виносять на фінальне голосування в залі засідань. Спочатку голосує Палата представників, а потім Сенат. Згодом остаточна версія узгоджується і передається на підпис президенту. Розгляд оборонного бюджету в Сенаті вже заплановано на вівторок, 18 липня.
Нагадаємо, переважна більшість мешканців Сполучених Штатів Америки підтримують постачання зброї Україні для захисту від російської агресії. Вони вважають, що така допомога демонструє Китаю та іншим суперникам США бажання захистити американські інтереси та союзників. Такими є результати опитування Reuters/Ipsos, яке проводилося 26-27 червня. Підсумки показали різке зростання у США підтримки надання зброї Україні: 65% респондентів схвалюють поставки озброєнь порівняно з 46% в травневому опитуванні.