Дві третини немовлят у віці до року живуть в країнах, де батькам не дозволяється оплачувана відпустка по догляду за дитиною. До такого висновку прийшли в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ), проаналізувавши законодавства країн світу.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
У 92-х країнах татусі не можуть розраховувати на оплачувану відпустку, який дозволив би їм побути вдома зі своїми новонародженими дітьми.
«Позитивне і наповнене сенсом спілкування з матір'ю і батьком на самому ранньому етапі життя сприяє розвитку мозку і відбивається на подальшому розвитку дитини в цілому, його здоров'я і психологічний стан, а також покращує його можливості», - говорить Виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.
«Наше завдання - допомогти батькам виконати цю функцію», - додала вона.
За даними досліджень, коли батьки прив'язуються до своїх новонароджених дітей, вони продовжують відігравати активнішу роль і в їх подальшу долю.
Діти при цьому отримують позитивний заряд на все життя - поліпшується їх психологічне здоров'я, підвищується самооцінка і задоволеність життям.
У ЮНІСЕФ закликають уряди проводити політику, спрямовану на підтримку раннього розвитку дитини, включаючи забезпечення матері і батька оплачуваною відпусткою по догляду, безоплатну дошкільну освіту та оплачувану перерву для годуючих матерів.
На початку цього року в ЮНІСЕФ внесли зміни у власну політику щодо батьківських пільг: татові чи мамі тепер надають до 16 тижнів оплачуваної відпустки по догляду за дитиною. До сих пір тривалість таких «канікул» становила 4 тижні.
«Ми не можемо боротися за добробут кожної дитини, не подбавши про кожного батька. Ми хочемо закликати уряди і роботодавців надавати матерям і батькам час і кошти, які потрібні для забезпечення благополуччя дитини, особливо на самому ранньому етапі його розвитку», - підкреслила Фор.
Нагадаємо, ініціатива ЮНІСЕФ на захист активного батьківства - «Супер-тато» - була запущена більше року тому. День батька - один із знаменних днів цієї кампанії.
Любов, захист, спільні ігри, правильне харчування і здоровий розвиток - в цьому полягає сенс цього веселого свята, який в червні відзначають в 80 країнах світу.