Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо адвоката та його дружини, яка є працівницею правоохоронного органу. Фігуранти допомагали військовослужбовцям дезертувати за гроші.
Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, обвинувальний акт було скеровано до суду.
За даними слідства, сімейна пара системно надавала комплексну "послугу" для військовослужбовців — "дезертирство під ключ".
"Інформація про "чарівного" адвоката, який, нібито, позбавляє обов’язку захищати Батьківщину, ширилася "сарафанним радіо" у військових частинах. Коли військовослужбовець дзвонив адвокату, той обіцяв за гроші допомогти йому самовільно залишити частину та потім здійснювати повний юридичний супровід у разі потреби", — зазначили у ДБР.
Правоохоронці додають, що у цій роботі фігурантові допомагала його дружина — працівниця правоохоронного органу, яка мала доступ до закритої інформації щодо блокпостів та паролів. Користуючись службовим посвідченням жінки, подружжя забирало військових на власному авто та забезпечувало їм безперешкодний проїзд до місць, де ті згодом переховувались від служби.
"Послуги зловмисників коштували до 60 тисяч гривень з однієї особи. Також слідство встановило, що дружина передавала своєму чоловіку-адвокату дані з закритої інформаційної бази про інциденти з територіальними центрами комплектування для пошуку нових "клієнтів", — зауважили у ДБР.
Працівники ДБР у співпраці зі Службою безпеки України затримали адвоката під час отримання грошей від чергового втікача. Окрім цього, були затримані троє дезертирів, які за допомогою подружжя покинули військові частини та переховувалися у Запоріжжі.
Адвокат та його дружина обвинувачуються у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та сприянні дезертирству (ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 408, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 408, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 408 КК України). Крім того, жінка обвинувачується у несанкціонованому розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 КК України). З лав правоохоронного органу її звільнено.
Також троє військовослужбовців обвинувачуються у дезертирстві (ч. 4 ст. 408 КК України). Санкція статті за цей злочин передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Нагадаємо, раніше працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо правоохоронця з Рівненщини та його спільника, які організували схему нелегального переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Білорусі. Йому загрожує до дев'яти років тюрми.