Сили оборони потребують далекобійних ракет від союзників. Таке озброєння необхідне, щоб зменшити бойові можливості ворога.
Про це заявив радник керівника офісу президента Михайло Подоляк.
"Далекобійні ракети для України зараз — це різке зменшення бойових можливостей Росії. Це активне знищення резервів і ресурсів Росії на далеких підступах. Це руйнування тилової логістики — складської, транспортної, паливної. Це пришвидшення українських наступальних операцій", — написав він у Twitter.
Крім того, за словами Подоляка, Taurus та АTACMS допоможуть зберегти життя українських військових та мінімізувати втрати.
"А головне, це деескалація. Саме це і є актуальною… дипломатією. Україні потрібні Taurus (Німеччина) та АTACMS (США)", — додав Михайло Подоляк.
Україна офіційно запросила у Німеччини цей тип далекобійних ракет, однак там відхилили запит. Водночас ЗМІ повідомляли, що країна все ж може передати цей тип зброї, однак намагаються унеможливити удари Збройних сил України по території Росії.
Фото: ipress.ua
Тим часом у Бундестазі продовжують критикувати Шольца через відмову надати Україні далекобійні ракети. Так, голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила днями, що ракети Україні "потрібні терміново", а Шольц і його канцелярія "намагаються не дати цій темі старт". Згодом Шольц заявив, що не хоче, щоб його квапили з цим питанням. За його словами, наразі розглядається питання про технічне обмеження дальності польоту ракет. Шольц відкидає звинувачення в нерішучості.
Авіаційна крилата ракета Taurus KEPD 350 великої дальності призначена для високоточного ураження захищених цілей противника на дальності до 500 км. Ракета важить 1 400 кг, її довжина — п'ять метрів.
Сполучені Штати Америки поки не мають наміру відправляти Україні далекобійні ракети ATACMS. У Пентагоні заявляють про брак запасів. Концерн Lockheed Martin як і раніше виробляє 500 ATACMS на рік, але вся ця продукція призначена для продажу в інші країни.
Фото: CC0 / U.S. Army
Твердопаливна балістична ракета класу "земля-земля" виробництва американської компанії Lockheed Martin із дальністю застосування до 300 кілометрів. Пусковими установками ракет ATACMS є реактивні системи залпового вогню M270 MLRS та M142 HIMARS. Ракета має покращений пакет наведення з глобальною системою позиціонування. Снаряд несе в собі осколково-фугасну боєголовку класу WDU18 масою 500 фунтів (понад 220 кг).
Нагадаємо, раніше у Повітряних силах зазначили, що сподіваються отримати від міжнародних партнерів ракети Taurus. Вони дозволять Силам оборони більш ефективно знищувати ворога. Наголошують, що поряд зі Storm Shadow і SCALP, які вже є в Україні, хотілося б ще бачити поруч і німецьку ракету Taurus.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими