Восени та взимку росіяни можуть знову вдаватися до атак по енергосистемі України. Робитимуть це для того, щоб залишити українців без тепла та світла, тому Україна готується до можливих ударів.
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю Civilmedia.
"Очевидно, що Росія восени та взимку знову спробує зруйнувати нашу енергосистему, щоб позбавити українців світла та тепла, деморалізувати наше суспільство та викликати нову хвилю вимушеної еміграції", — сказав Скібіцький.
Він зазначив, що зараз російська армія намагається визначити головні обʼєкти енергетичної системи України і проводить для цього розвідку.
За словами Скібіцького, Україна знає про ці плани і готується до зими.
Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомляв, що Україна активно відновлює трансформаторні підстанції, тому зими усі регіони матимуть систему, здатну повністю покрити мережу споживання електроенергії. За його словами, в Україні вже відновили 56 трансформаторних підстанцій, зруйнованих російськими обстрілами, ще сім мають відновити до початку опалювального сезону. Це дозволить уникнути відключень споживачів.
Кудрицький вважає, що загроза обстрілів з боку агресора та недостатні обсяги електрогенерації будуть головними ризиками цієї зими. Саме тому енергетики планують залучити всі доступні енергоблоки, зокрема й ті, що через застарілість не використовували останніми роками. Голова правління НЕК "Укренерго" попередив, що окупанти, ймовірно, спробують знову атакувати розподільні підстанції "шахедами", а електростанції — ракетами. Відтак, на підстанціях вже облаштовують спеціальний захист проти дронів-камікадзе. А ось для захисту машинних залів на електростанціях потрібні особливі технічні рішення.
Нагадаємо, у Міненерго повідомили, що українська енергосистема вже пройшла найскладніший етап після атаки Росії. Проте цієї осені та зими може спостерігатися локальна нестача енергії. Міністр енергетики Герман Галущенко очікує, що ракетні атаки росіян на українську енергосистему продовжаться і наступної зими, тому підтримка партнерів, яка допоможе забезпечити максимальну стійкість системи, є надзвичайно важливою.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими