1 231 день війни
Особовий склад
1 028 610
Танки
10 995
Артилерія
30 034
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 192
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
44 230
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Уряд запровадив новий механізм експорту зерна для п'яти сусідніх країн
Фото: Telegram Дениса Шмигаля

Уряд запровадив новий механізм експорту зерна для п'яти сусідніх країн

Кабінет міністрів України ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту зерна для п'ятьох сусідніх країн Євросоюзу. Зокрема, це стосується Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

Очільник уряду наголосив, що Україна представила свій план вирішення зернової кризи, який підтримала Єврокомісія. Він включає механізм верифікації та авторизації чотирьох видів аграрної продукції. За словами голови Кабміну, 28 вересня має відбутися зустріч координаційної платформи з питань експорту та транзиту, на якій планується фіналізувати пропозиції.

За словами прем'єра, чотири країни пропрацювали український план, висловили свої конструктивні зауваження та пропозиції і готові до обговорення. І лише одна держава проти. Цьому немає ні логічного, ні економічного пояснення додав прем'єр.

"Сьогодні підписуємо постанову про впровадження механізму верифікації та узгодження чотирьох груп українського аграрного експорту для п'яти сусідніх країн. Вже готуємо до підписання документи з Румунією та Болгарією. Ці країни не порушували торговельні правила Євросоюзу та Угоду про асоціацію і не запроваджували односторонні обмеження", — наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, 15 вересня Єврокомісія ухвалила рішення про зняття заборони на імпорт української сільськогосподарської продукції. Водночас після даного рішення ЄК, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що це не вплине на рішення Польщі ввести власну, односторонню заборону. Крім того, таку ж заборону на імпорт вели Словаччина та Угорщина.

Додамо, 18 вересня Україна заявила, що подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію. Після заяви нашої держави про порушення справи, країни відмовилися брати участь у роботі платформи щодо українського зерна в Брюсселі.

20 вересня заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що якщо деякі країни Європейського Союзу продовжать заборону на імпорт української агропродукції, то Україна до кінця року може втратити до 600 мільйонів євро. За його словами, кожного місяця, не маючи можливості імпортувати у Польщу, Угорщину, Словаччину, Румунію та Болгарію, ми втрачали близько 170 мільйонів євро. Після введення заборони у травні 2023 року, розпочали виникати проблеми із транзитними перевезеннями української агропродукції.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама