Той факт, що Кремль офіційно не вимагає, щоб Україна поступилася більшою частиною чи всією своєю територією Росії в цей час, не є значною поступкою Москві у мирних переговорах між країнами. Початкове повномасштабне її вторгнення було спрямоване на захоплення Києва у лютому та березні 2022 року, щоб змусити Україну повністю капітулювати, повалити нинішній український уряд та роззброїти українську армію, що рівнозначно повній поразці держави.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зауважили аналітики, Росії не вдалося досягти цієї мети, оскільки українські військові за обмеженої підтримки Заходу відбили російський наступ на Київ та зупинили наступи на Сході та Півдні. Українські війська змусили російську армію піти з Київської, Чернігівської та Сумської областей на початку квітня 2022 року, а з більшої частини Харківської області та всієї західнобережної Херсонської області пізніше у 2022 році.
Російські війська, як і раніше, не можуть розпочати наступальну операцію, яка могла б реалізувати окупацію Києва або знову перетнути річку Дніпро на Півдні України, і провели 2024 рік, відчайдушно борючись, щоб захопити територію, що становить дев'ять десятих розміру Род-Айленда.
"Росія не має військової потужності, щоб захопити решту України, якщо не буде повномасштабної мобілізації російського суспільства, а можливо, і ні, поки Захід продовжує надавати Україні підтримку", — пише ISW.
Щобільше, на думку аналітиків, Кремль не відмовився від своїх максималістських цілей. Кремлівські рупори, включно з секретарем Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва, заклали риторичну основу у тому, щоб Росія зрештою пред'явила права на більшу частину чи всю Україну. Російські офіційні особи також посилили свої вимоги щодо зміни "режиму" в Україні та риторику, спрямовану на підрив легітимності нинішнього українського уряду, не далі як 24 квітня.
"Обидва ці зусилля в сукупності вказують на те, що Путін зберігає свою мету контролювати всю Україну, але обмежений нездатністю Росії досягти цієї мети військовим шляхом", — резюмували аналітики ISW.
Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що російський диктатор Володимир Путін та інші кремлівські чиновники регулярно висувають вимоги для припинення війни, зокрема використовуючи розпливчасті формулювання, щоб приховати справжні цілі Росії.
Нагадаємо, раніше Дональд Трамп, прямуючи до Ватикану для участі в похороні Папи Франциска, заявив, що "можливо" зустрінеться там з українським лідером Володимиром Зеленським.
Водночас Зеленський заявив, що може не встигнути на похорони Папи Римського Франциска. Проте у будь-якому випадку представники України будуть на церемонії.
Також президент Володимир Зеленський 25 квітня наголосив, що найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі для України зустрічі, які повинні наблизити нашу державу до миру.
Своєю чергою американський президент Дональд Трамп 25 квітня заявив, що Україна та Російська Федерація вже найближчим часом мають домовитися щодо припинення війни. За словами республіканця, уже було погоджено значну кількість "ключових пунктів" угоди.