Тривога — це абсолютно обґрунтоване відчуття, адже людина за допомогою нього може сховатися від небезпеки та згуртуватися, аби захиститися за потреби. Тож відчуття тривоги не робить людину тривожною та не є підставою для діагнозу "тривожний розлад".
Водночас генералізований тривожний розлад є вагомою причиною звернутися до медичних фахівців. У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, як визначити його симптоми та зменшити вплив на організм.
Діагностувати генералізований тривожний розлад можна у разі, якщо у вас:
У МОЗ наголошують: якщо ці симптоми супроводжуються ще й головним болем, панічними атаками, запамороченнями, нудотою — необхідно вернутися до спеціалістів.
"Тривожні розлади це наслідок комбінації спадковості й впливу середовища й виховання і вони переважно піддаються лікуванню. І тут потрібен комплексний підхід: медикаменти, психотерапія та самодисципліна", — пояснюють медики.
Зменшити симптоми генералізованого тривожного розладу допоможе:
Фахівці наголошують, що ефективне лікування починається з визнання наявності проблеми, грамотно підібраного фахівця.
"Адже чергова фраза, яку ми чуємо від друзів: "все буде добре", може виявитися безсилою в питанні психологічного здоров'я", — додають у МОЗ.
Нагадаємо, раніше у МОЗ заявили, що українці старішають на 10-15 років через психоемоційний тиск, викликаний війною. До того ж значно "молодшає" низка захворювань. Відомство готується до того, що через рік-два збільшиться кількість випадків онкологічних та серцево-судинних захворювань, тобто інфарктів і інсультів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими