В Україні планують цифровізувати військово-лікарську комісію

Уряд розробив план з цифровізації військово-лікарської комісії. Над планом працювала команда Мінцифри разом з Міноборони, МОЗ, Мінветеранів, Мінсоцполітики.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Кожної хвилини військові ризикують життям, захищаючи Україну. Задача держави — мінімізувати бюрократію в армії. Тому плануємо реформувати процеси військово-лікарської комісії", — зазначив Федоров.

За словами Федорова, зараз військовий, який отримав поранення має пройти низку інстанцій, щоб отримати експертний висновок комісії, щодо його стану.

"Наприклад, військового поранили під Бахмутом. Евакуювали до київського шпиталю на реабілітацію. Після лікування бійцю потрібно повертатися до своєї частини, щоб отримати паперове направлення на ВЛК. Потім зібрати купу документів, необхідних для проходження ВЛК, яка взагалі може бути в іншому місті. І такий "квест" треба проходити, навіть якщо військовому ампутували руку або ногу", — пояснив міністр.

Проте впровадження електронного документообігу скоротить черги, а автоматизація процесів знизить навантаження на поранених бійців.

"Це — лише невелика частина з того, що потрібно цифровізувати у військовій сфері. Наші військові гідні отримувати людяні послуги. Саме завдяки їм можемо далі працювати та цифровізувати", — наголосив Федоров.

Нагадаємо, у застосунок "Дія" планують додати військовий квиток. Попри це, повістки онлайн розсилати не будуть.

Нещодавно в ЗСУ пояснили, хто і де має право видавати повістки. Зазначимо, що документ не обов’язково має вручати представник територіального центру комплектування чи соціальної підтримки.

Суспільство, 30.01.2023 22:53