Фото: Pixabay

В Україні спростили реєстрацію права власності на нерухомість: що варто знати

Відтепер в Україні право власності на нерухоме майно реєструються автоматично після введення об'єкта будівництва в експлуатацію. Для цього участь державного реєстратора не потрібно.

Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад та територій.

"В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості після завершення будівництва", — йдеться у повідомленні.

У відомстві пояснили, що Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП) отримуватиме від Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформацію про введення в експлуатацію об’єктів закінченого будівництва, щодо яких у ДРРП зареєстровано спеціальне майнове право на:

  • подільні об’єкти незавершеного будівництва (будинок);
  • майбутні об’єкти нерухомості (квартири, машиномісця/паркомісця, інші приміщення);
  • зареєстроване спеціальне майнове право чи право власності на неподільні об’єкти незавершеного будівництва (садові/житлові/дачні будинки тощо).

Цей функціонал дає змогу одночасного автоматичного (без участі державного реєстратора) оновлення технічних характеристик таких об’єктів нерухомості через внесення змін до відповідних розділів, реєстрації права власності — замість раніше зареєстрованого спеціального майнового права

Переваги нового функціоналу

Вказується, що перші реєстрації за новим функціоналом вже відбулися. Його запровадження:

  • розширює перелік адміністративних послуг, що надаються в автоматичному режимі, що спрощує та покращує якість їх надання, а також зменшує навантаження на державних реєстраторів;
  • підвищує ступінь захищеності прав осіб на нерухоме майно (оскільки виключає можливість проведення державної реєстрації на підставі сфальсифікованих документів, що можуть бути подані державному реєстратору).

До того ж автоматизація процесів державної реєстрації дозволяє отримувати фізичним та юридичним особам в автоматичному режимі комплексну послугу щодо проведення у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно визначених законодавством автоматичних реєстраційних дій від самого початку будівництва та по його закінченню.

Нагадаємо, в Україні деякі категорії внутрішньо переміщених осіб можуть отримати пріоритет у компенсаціях за знищене майно. Йдеться про пенсіонерів, осіб, які виховують дитину з інвалідністю тощо.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 25.11.2024 20:59