У середу, 15 травня, в Міжнародний день сім’ї, в Україні запустили єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей — "Україна для кожної дитини".
Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.
"Це перший крок до диджиталізації системи догляду та підтримки дітей. "Україна для кожної дитини" — онлайн-платформа, де в єдиному місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання", — йдеться у повідомленні.
На новоствореній платформі "Україна для кожної дитини" можна:
Наступним кроком стане побудова комплексної системи для упорядкування інформації про дітей, які потребують підтримки держави. Зокрема, нова система забезпечить більш прозорий та зрозумілий механізм подання документів та проходження навчання кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни й піклувальники, патронатні вихователі.
"Люди, які відкрили своє серце, щоб взяти дитину в родину та поділитися з нею своєю любов'ю, мають неабияку сміливість. Наша платформа підтримає їх на цьому шляху. Для майбутніх батьків це, перш за все, путівник, який допоможе дізнатися більше про усиновлення. Онлайн-платформа допоможе потенційним батькам стати ближчими до дитини та підготувати себе до батьківства", — зазначила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
До того ж платформа сприятиме реалізації права кожної дитини зростати в сімейному оточенні та популяризуватиме сімейне виховання дітей. Водночас вона стане покроковою дорожньою картою для родин, які хочуть допомогти дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
На платформі відкрито доступ до нового онлайн-курсу про усиновлення "Народжені серцем", який допоможе розібратися в усіх аспектах цього процесу: від юридичних нюансів до психологічної підготовки майбутніх батьків.
Курс складається з чотирьох модулів та містить відеолекції для тих, хто планує прийняти у свою родину дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування. Під час проходження навчання учасники курсу знайдуть відповіді на численні запитання та більш впевнено й усвідомлено прийматимуть таке важливе рішення, як усиновлення дитини. Онлайн-курс є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.
В Україні понад 60 тисяч дітей втратили батьків через повномасштабне вторгнення Росії. У спеціальних закладах перебуває більш як п'ять тисяч сиріт.
"У нас більшість з 67 тисяч дітей, які втратили батьків, виховуються у родинах. Тобто їх взяли до себе родичі: тітки-дядьки, дідусі-бабусі тощо. Тільки 5,5 тисяч дітей перебувають у різних закладах", — заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
За її словами, в Україні відбувається перехід з інтернатної системи на сімейні будинки, щоб діти могли відвідувати школи та жити в родині. В інституціях здебільшого проживають діти, які мають батьків, не позбавлених прав. Тобто це соціальне сирітство.
Водночас посадовиця наголосила, що на дитину, яка виховується в інтернаті, сукупно витрачається більше коштів, це кошти з обласних бюджетів. Натомість родинам платить державний бюджет, і це немалі кошти.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинули та були поранені майже дві тисячі дітей. В середньому щодня окупанти травмують двох маленьких українців.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими