На Чернігівщині зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней в дикій фауні.
Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
Зазначається, що в Ічнянському національному природному парку на території України було виявлено новий випадок захворювання на африканську чуму свиней у дикій природі.
Виявлення вірусу підтверджено звітом про результати дослідження Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
"З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду", — йдеться у повідомленні.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС. Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендується не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.
У природних умовах на африканську чуму свиней можуть занедужати як свійські, так і дикі свині будь-якого віку. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими вірусоносіями. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби забруднені випорожненнями хворих тварин. Використання для корму не знезаражених харчових відходів також сприяє поширенню хвороби. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини (зокрема, гризуни), нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші), які контактували з хворими свинями та трупами тварин. Осередками вірусу в природі є африканські дикі свині та кліщі роду орнітодорос.
Найважливішою епізоотологічною особливістю африканської чуми свиней є надзвичайно швидка зміна форм перебігу інфекції серед домашніх свиней від гострого зі 100% летальністю до хронічного і безсимптомного перенесення і непередбачуваного поширення.
Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікувати тварин заборонено. У випадку виявлення вогнища інфекції практикується поголівне знищення свиней безкровним методом, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 10 кілометрів від нього. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають. Трупи свиней спалюють.
У господарстві, в якому виявлено африканську чуму, запроваджують карантин із зоною захисту (зона на території, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем радіусом), не менше 3 км, але не більше 10 км і зоною спостереження (нагляду) — територією радіусом до 10 км від зовнішніх меж зони захисту. Усіх тварин забивають. Трупи, залишки кормів, допоміжний малоцінний реманент спалюють. Попіл змішують з вапном та закопують. Приміщення та територію ферм дезінфікують гарячим 3% розчином їдкого натрію, 2% розчином формальдегіду.
На відстані 10 кілометрів від небезпечного пункту все поголів'я свиней знищують, а м'ясо переробляють на консерви.
Карантин знімають через 6 місяців після останнього зафіксованого випадку загибелі тварин, а розводити свиней на даній території дозволяється не раніше ніж через рік після скасування карантину.
Нагадаємо, у державі Бурунді, що в Західній Африці, виявили новий вірус, який здатен вбити людину за 24 години. Троє місцевих жителів вже померли від таємничого вірусу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими