В Україні менш ніж за рік за рішенням судів заблокували банківські рахунки 26 тисяч українців, які порушили мобілізаційне законодавство. Вони не сплатили накладені на них штрафи.
Про це повідомив ТСН із посиланням на Міністерство юстиції України.
"Рахунки заблокували після того, як відповідні рішення винесли суди", — уточнили у відомстві.
Своєю чергою, адвокат Роман Сімутін припустив, що з часом кількість накладених штрафів значно зросте та пояснив, чому це може статися.
"Враховуючи кількість громадян, які, за відкритою інформацією, не оновили дані, а йдеться про шість мільйонів чоловіків, то 26 тисяч громадян — це крапля в море. Штрафи не стали системністю, але якщо президент підпише закон про заочні штрафи, то їхня кількість точно збільшиться в 3-5 разів", — зазначив він.
Адвокат зауважив, що зараз процедура притягнення до відповідальності та процедура винесення постанови ускладнена.
"Людину зараз повинні викликати, якщо громадянин не приходить, то потім виноситься постанова про штраф", — констатував він.
Водночас в соцмережах жваво обговорюється те, скільки людина може отримати штрафів від ТЦК, наприклад, протягом року.
"Громадянину технічно можуть відправляти повістку кожні три дні або кожного тижня. Це, звісно, складно, але можливо. Не з’явився — штраф. Але якщо виносять декілька постанов щодо певної особи, то в діях такого громадянина можуть вбачати ознаки кримінального правопорушення. Тобто системна неявка. За те, що людина не з’явилася після повістки, можуть притягувати до відповідальності багато разів. Але за неуточнення облікових даних до відповідальності можна притягнути лише одного разу", — пояснив Сімутін.
Він додав: практика свідчить, що порушників зазвичай штрафують не на 17 тисяч гривень, а накладають максимальний штраф — 25 500 гривень, що не заборонено законом.
Окрім того, за його словами, якщо порушник чи боржник захоче продати будь-яке своє майно, наприклад, нерухоме, то нотаріуси вимушені відмовити такому громадянину. Якщо борг накопичиться та складатиме від 160 тисяч гривень, то виконавча служба може розглядати питання арешту рухомого або нерухомого майна порушника мобілізаційного законодавства.
Нагадаємо, що 13 березня Верховна Рада України підтримала законопроект, яким дозволяє тим, хто не уточнив свої персональні дані, отримати знижку в 50% у разі добровільного визнання порушення та сплати штрафу від ТЦК.