1 138 день війни
Особовий склад
923 670
Танки
10 554
Артилерія
25 786
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 124
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 846
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні з квітня розпочався сезон тиші: як правильно поводитись на природі
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні з квітня розпочався "сезон тиші": як правильно поводитись на природі

З 1 квітня до 15 червня в Україні діятиме щорічний "сезон тиші". Цей період передбачений для охорони тварин під час масового розмноження.

Як повідомляє Всесвітній фонд дикої природи "WWF-Україна", у законі України "Про Тваринний світ", "сезон тиші" стосується всіх, хто перебуває або веде діяльність у лісах, степах, біля водойм. У цей час потрібно особливо обережно поводитися на природі.

У період масового розмноження диких тварин, згідно зі статтею 39 закону, заборонено будь-які дії, які створюють шум, зокрема йдеться про:

  • стрільбу;
  • вибухові роботи;
  • феєрверки;
  • санітарні вирубки;
  • використання моторних човнів;
  • проведення змагань на транспорті. 

У цей період варто спостерігати за природою у максимальній тиші. Потрібно відмовитись від автомобіля та гучної музики під час відпочинку на природі, адже це створює стресову ситуацію для тварин. Окрім цього, необхідно розводити багаття лише у відведених для цього місцях. Природозахисники наголошують, що відкритий вогонь спричиняє трав'яні та лісові пожежі.

Людям варто уникати захаращених ділянок лісу, оскільки там є чимало гнізд, зокрема птахів, які будують їх на землі. Окрім цього, у цей період не варто чіпати тварин, а особливо їхніх дитинчат.

"Навіть якщо вам здається, що малеча загубилась або випала з гнізда — облиште її. У більшості випадків батьки тварини поруч. Якщо ви побачили дитинча хижака, наприклад, ведмедя або вовка, негайно повертайте назад", — зазначили природозахисники.

У Всесвітньому фонді дикої природи "WWF-Україна" наголошують, що у "сезон тиші" дозволяється ловити рибу лише з берега — однією вудкою або спінінгом. Заборонено риболовлю на нерестовищах, підводне полювання, пересування човнами, гідротехнічні роботи в річках та спортивні рибальські змагання.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні діє заборона на нерестовий вилов риби у водоймах. Порушників штрафуватимуть на значні суми.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама