Весняне водопілля зараз спостерігається на річках суббасейнів Верхнього Дніпра, Десни, Сіверського Дінця й окремих лівобережних приток Середнього Дніпра. Це нижчі рівні за середні багаторічні значення.
Про це під час брифінгу в "Медіацентрі Україна" розповіла заступниця начальника відділу гідрологічних прогнозів "Укргідрометцентру" Вікторія Корнієнко.
Вона додала, що на решті річок країни водопілля має невиражений характер, а водність річок навесні залежатиме від кількості опадів.
За її словами в окремих районах вода може виходити на заплаву, що є природним процесом.
"Але загальна ситуація більшості річок країни викликає занепокоєння. Тому фахівці попереджають про можливі негативні наслідки, а саме про встановлення раннього маловоддя на річках, що, ймовірно, зумовить недостатнє наповнення водосховищ і ставків, погіршення екологічної ситуації, особливо на малих річках країни", — зазначила Вікторія Корнієнко.
Заступниця начальника відділу гідрологічних прогнозів "Укргідрометцентру" зауважила, що окрему увагу варто приділити Карпатському регіону, де раптові зміни погоди можуть спричинити високі дощові паводки з можливими негативними наслідками.
"Якщо рівень води в річках почне стрімко зростати та сягне небезпечних позначок, Укргідрометцентр своєчасно інформуватиме населення та відповідні служби. Стежте за попередженнями з офіційних джерел!" — підсумувала Вікторія Корнієнко.
Нагадаємо, що минулого року у квітні в Києві фіксували рекордне водопілля, але аварійних підтоплень у місті не було. Рівень води у Дніпрі в межах столиці сягнув 644 сантиметри. Рівень небезпеки гідрологічних явищ оцінювали як І (жовтий).