Люди літнього віку якомога довше мають залишатися на ринку праці. У Мінсоцполітики розглядають можливість скорочення податкового навантаження за таких працівників на роботодавців.
Як повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, для роботодавців, які наймають літніх працівників залишатимуть частину єдиного соціального внеску та зменшуючи Податок на доходи фізичних осіб.
Також Мінсоцполітики спільно з партнерами розробило Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року. Одна зі стратегічних цілей — "Адаптація соціуму до демографічного старіння та формування умов для активного довголіття". Жолнович зауважила, що, коли говорять про адаптацію соціуму, то йдеться про нову культуру сприйняття людей літнього віку, а саме про те, кого варто вважати такими людьми, який віковий проміжок часу тощо.
"Тому що ми бачимо, що підхід до того, хто є людиною літньою, змінюється. Перше — це переосмислення щодо того, хто такі люди літнього віку. Друге — якщо це навіть людина літнього віку, то питання, якою є її роль в суспільстві: чи це ми вже, умовно, "дякуємо і ростіть квіти, бавте внуків і ні в що не втручайтеся", чи все ж таки "ви — ресурс, досвід, підтримка і внесок в економіку", — додала посадовиця.
Жолнович наголосила, що задля того, аби літні люди довше залишалися на ринку праці, потрібно надавати для них додаткові курси. Це потрібно, щоб такі громадяни мали додаткові уміння та змогу працювати. Далі варто зацікавити роботодавців, щоб це був для них вигідний ресурс, щоб вони були зацікавлені залишати людей літнього віку на роботі й щоб тільки фактор віку не був впливом і підставою для звільнення.
Нагадаємо, раніше у Пенсійному фонді повідомляли, що в Україні розмір пенсії залежить не лише від заробітної плати людини, а також від її трудового стажу. Зокрема, до нього входять військова служба, навчання у вищих і середніх закладах освіти, період отримання допомоги по безробіттю тощо.