Фото: росіЗМІ

"Вагнерівці" підійшли до білорусько-литовського кордону: президент Литви стурбований

"Вагнерівці" у Білорусі підійшли до литовського кордону. Президент Литви Гітанас Науседа занепокоєний, країна посилює охорону кордонів.

Про це заявив очільник Литви, пише LRT.

"Кількість бойовиків ПВК Вагнера, які дислокуються на території Білорусі, вже перевищує чотири тисячі. Частина з них підійшла до нашого кордону, зайнявши позицію в районі Гродно, а це означає, що ця ситуація дуже зручна для організації провокацій як на кордоні Польщі та Білорусі, так і на кордоні Литви та Білорусі", — сказав президент Литви.

Під час зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, президент Литви обговорив питання безпеки на кордоні та потенційні загрози від "вагнерівців". При цьому Науседа наголосив, що присутність найманців Євгена Пригожина у Білорусі є важливим фактором ризику для безпеки. Тож, за його словами, Польща та Литва мають бути готовими до різних сценаріїв. Литва вже посилила охорону своїх кордонів.

"Це серйозна сила, це не якісь недосвідчені хлопці, які не вміють поводитися зі зброєю. Це люди, які отримали бойовий досвід на полі бою, вони справді дуже небезпечні", — підсумував президент Литви.

Вагнерівці у Білорусі

Вагнерівці почали прибувати до Білорусі після невдалого бунту ватажка ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина, який стався наприкінці червня. Упродовж липня до Білорусі прибуло кільканадцять колон із вагнерівцями, які рухались з автомобільною та вантажною технікою.

27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у його країну прибув особисто Євген Пригожин. Через два дні на супутникових знімках було помічено зведення наметового табору неподалік Осиповичів у Могильовській області Білорусі. На початку липня російські ЗМІ опублікували фото ймовірного місця розташування найманців Пригожина.

Після цього, 11 липня, білоруське Міноборони заявило, що "вагнерівці" вчитимуть військових РБ воювати. 14 липня начебто розпочались перші навчання з підрозділами територіальних військ. Там бойовики виступали як інструктори. 

23 липня Лукашенко заявив, що розміщені у Білорусі "вагнерівці" мають намір "сходити на екскурсію" до Польщі. Через кілька днів стало відомо, що підрозділи ПВК "Вагнера" шукають в Білорусі людей, які готові воювати проти Литви та Польщі. 

Наприкінці липня у Центрі національного спротиву попередили, що "вагнерівці" готують провокації на кордоні Білорусі з ЄС. 29 липня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив зі заявою, у якій сказав, що понад 100 вагнерівців вирушили до Сувальського коридору.

В останній день липня ПВК "Вагнера" нібито призупинила "на невизначений термін" роботу своїх регіональних центрів із набору найманців. Крім того, до 5 серпня усі "вагнерівці", які перебували у відпустках, мали терміново прибути у табори. Начебто 5 серпня у них має відбутись важливий захід, який очолить особисто Пригожин. Зараз моніторингові групи стверджують про два великі табори бойовиків у Білорусі, які, зокрема, будують укріплення на старій військовій базі.

Нагадаємо, 3 серпня у Білорусі зафіксували прибуття літака Євгена Пригожина. Це вже вшосте за останній час до РБ прилітає борт засновника ПВК "Вагнера".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 03.08.2023 14:35