На сьогодні поліція розглядає три основні версії вбивства активіста Дем'яна Ганула в Одесі, яке сталося 14 березня. Не виключається і можливість російського сліду.
Про це повідомив заступник голови Національної поліції Андрій Нєбитов в ефірі телемарафону.
"Ми розглядаємо три основні версії. Перш за все це, звичайно, замовне вбивство, вчинене у зв'язку з професійною і громадською діяльністю потерпілого. Також розглядаємо версію, не відкидаємо, що скоєне це вбивство у зв'язку з особистою неприязню", — сказав Нєбитов.
Водночас правоохоронці не відкидають і ту версію, що до вбивства може бути причетною країна-агресорка Росія, адже Ганул мав активну проукраїнську позицію та всіляко її висвітлював.
"Звичайно, ми розглядаємо російський слід, тому що знаємо, що ця людина була відома своєю проукраїнською позицією", — заявив заступник голови Нацполіції.
У п'ятницю, 14 березня, в Одесі посеред вулиці застрелили Дем'яна Ганула. Стрілець з місця події втік, а потерпілий загинув.
Згодом злочинця все ж відшукали. Ним виявився 46-річний місцевий мешканець. Поліція вилучила в нього зброю та гранату. До того ж затриманий виявися військовослужбовцем, якого 23 лютого оголошували в розшук як особу, яка самовільно залишила військову частину.
Як з'ясувалося, раніше Ганул звертався до правоохоронців із проханням надати йому охорону, адже на його адресу почали надходити погрози. Після цього звернення затримали одну особу, а повторних звернень уже не було. Цю інформацію підтвердив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Український громадський діяч, волонтер, блогер, зоо- й екозахисник, засновник і керівник ГО "Вуличний фронт", учасник Революції гідності.
Народився 6 жовтня 1993 року в селі Новоселиця Голованівського району Кіровоградської області. Батько — учасник Революції гідності та ветеран АТО, з перших днів повномасштабного вторгнення служив в обороні Києва, а далі у 28 окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового Походу.
Свою громадську діяльність Ганул розпочав під час протестів на Майдані, що переросли в Революцію Гідності, вступив до Правого Сектору й очолив силовий блок осередку в Одеській області. Брав участь у сутичках 2 травня 2014 року у протистоянні з російськими бойовиками на Куликовому полі біля Будинку Профспілок.
Після виходу з Правого Сектору створив ГО "Вуличний фронт", був організатором заходів щодо повернення Літнього театру (територія Міського саду), проти незаконних забудов та інших. 2020 року балотувався в депутати до міської ради Одеси від партії Національний корпус.
Варто зауважити, що за даними із відкритих джерела, це не перший замах на життя активіста. Зокрема, 2020 року невідомі спалили авто Ганула. Улітку того ж року невідомі обстріляли авто з ним поблизу села Визирка, а у листопаді 2020 року невідомі битками розбили його автомобіль BMW X5, а пізніше спалили його на СТО.
Нагадаємо, раніше очільник МВС Ігор Клименко заявляв, що спецслужби Російської Федерації могли замовити вбивство громадського активіста Дем’яна Ганула.