Науковці вважають, що людство до цього часу не зустріло інопланетян через те, що у космосі або дуже мало позаземних цивілізацій, або Всесвіт перенаселений.
Про це повідомляє видання Forbes, посилаючись на статтю в журналі International Journal of Astrobiology.
Автори матеріалу стверджують, що космос або порожній, або дуже перенаселений, тоді як проміжні значення здаються надуманими. Позаземні популяції розвиваються від деякого початкового значення до стійкого стану рівноваги, коли середня кількість народжень і смертей в одиницю часу однакова. Ця точка рівноваги є функцією рівня народжуваності та смертності, а також опорної здатності самої екологічної системи.
"Ми беремо класичний статистичний результат і застосовуємо його до питання про життя у Всесвіті", — зазначив провідний автор дослідження, директор лабораторії Cool Worlds Lab та професор Колумбійського університету в Нью-Йорку Девід Кіппінг.
Вчений додав, що, якщо немає будь-якої інформації про щось, а відповідь на питання "так" або "ні", то варто очікувати, що майже всі експерименти дадуть позитивний результат або майже всі негативний. Проте отримати проміжні результати дуже складно. Ця ідея була вперше запропонована Едвіном Джейнсом, архітектором теорії ймовірностей ХХ століття, який базувався на роботах біохіміка ХХ століття Джона Холдейна.
Водночас багато прихильників пошуку позаземного розуму використовували принцип Коперника, який ще називають "принципом посередності". Це робили для того, щоб аргументувати множинність життя в інших частинах космосу. Проте співавтор дослідження, професор астрофізики в Сіднейському університеті Герайнт Льюїс зазначає, що за принципом Холдейна ми повинні очікувати однакових результатів за однакових умов. Тобто, якщо поява життя ймовірна, то воно буде зустрічатися всюди, а якщо неможлива, то її не буде ніде.
Льюїс наголошує, що у випадку існування розвинених цивілізацій їх можна було б бачити в інфрачервоному спектрі. Люди шукали ці сигнали, але пошуки таких технологічних "слідів" поки що не виявили нічого конкретного. Попри це, дослідники працюють, сподіваючись на обнадійливе припущення, що позаземне життя трапляється рідко, але воно можливе. Льюїс називає це проблемою тонкої настройки.
Загалом у Всесвіті існує трильйон галактик, що ще більше ускладнює пошук позаземного життя. Але той факт, що наразі не вдалося знайти жодної розвиненої цивілізації, свідчить про те, що вони дуже рідкісні й знаходяться на великій відстані одна від одної.
"Те, що ми фактично самотні в галактиці, і це має лякати нас і змушувати цінувати життя тут на Землі ще більше", — наголошує Льюїс.
Нагадаємо, раніше видання AP повідомляло, що науковці виявили на Місяці печеру, яка може слугувати місцем для базування майбутніх дослідників. Об'єкт розташований за 400 кілометрів від місця висадки космонавтів, які першими побували на місяці, Ніла Армстронга і База Олдріна.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими