Італійські вчені виявили на Місяці печеру, яка може слугувати місцем для базування майбутніх дослідників. Об'єкт розташований за 400 кілометрів від місця висадки космонавтів, які першими побували на місяці, Ніла Армстронга і База Олдріна.
Як повідомляє AP, печера, як і понад 200 інших виявлених на Місяці, утворилася внаслідок обвалу лавового тунелю.
Водночас дослідники вивчили радіолокаційні дані, які отримали за допомогою орбітального розвідника NASA, і порівняли результати з лавовими тунелями на Землі. За словами вчених, дані показують лише частину печери. За їхніми оцінками, вона має щонайменше 40 метрів завширшки та десятки метрів у довжину.
"Місячні печери залишаються загадкою вже понад 50 років. Тому було дуже приємно нарешті довести їхнє існування", -- наголосили вчені з Університету Тренто Леонардо Каррер і Лоренцо Бруццоне.
Зазначається, що більшість печер розташовані на давніх лавових рівнинах супутника Землі. Деякі з них також можуть бути на південному полюсі Місяця, де в кінці десятиліття планують висадити астронавтів NASA. За словами вчених, кратери супутника, які перебувають у тіні, містять замерзлу воду.
"Результати досліджень свідчать про те, що на Місяці можуть бути сотні таких печер. Ці місця могли б слугувати природним укриттям для астронавтів, захищаючи їх від сонячної радіації, а також від ударів мікрометеоритів", -- додає видання.
Варто наголосити, що будівництво житла з нуля було б складнішим завданням, навіть якщо врахувати потенційну необхідність укріплення стін печери для запобігання обвалу.
Нагадаємо, 12 липня видання Science Daily повідомляло, що канадські вчені виявили планету, яка потенційно є придатною для життя. Екзопланета LHS 1140 b може мати атмосферу та океан рідкої води. Ця планета розташована у 48 світлових роках від Землі, у сузір’ї Кита.