Фото: соцмережі

Вчені розповіли, як вагітність впливає на мозок жінки

Під час вагітності організм жінки зазнає дивовижних змін. Зокрема, зменшується мозок.

Про це пише видання LiveScience, посилаючись на нове дослідження вчених Медичного центру Амстердамського університету.

Так, науковці з'ясували, що вагітність призводить до разючих змін у мозку жінки, включно зі змінами в сірій речовині та регіонах, які беруть участь у самосприйнятті. Ці неврологічні зміни можуть сприяти зв’язку між матір’ю та дитиною та можуть зіграти роль у зміні ідентичності, яке відчувають багато жінок, коли вони стають новими матерями, кажуть дослідники.

За словами вчених з Медичного центру Амстердамського університету, ці зміни "можуть надати адаптаційні переваги для гестаційної та материнської поведінки матері та встановлення нових стосунків між матір’ю та дитиною".

У попередньому дослідженні вагітних жінок в Іспанії та ж група дослідників виявила, що в учасників було зменшено кількість сірої речовини в мозку, і що це зменшення тривало до двох років після пологів жінки. У новому дослідженні, проведеному в Нідерландах, дослідники розширили цю роботу, вивчивши більше областей мозку та з’ясувавши, чи пов’язані зміни з певною поведінкою та показниками зв’язку матері та дитини.

Науковці спостерігали за 80 голландськими жінками, які ніколи раніше не народжували дитину. Усім вагітним сканували мозок на початку дослідження та після пологів і через рік після народження дитини. Так, вчені знову виявили, що жінки, які завагітніли, втратили сіру речовину після пологів. Повторення результатів їхнього попереднього дослідження також свідчить про те, що ці результати надійні та спостерігаються у людей у ​​різних країнах, кажуть автори. Ці втрати сірої речовини не обов’язково є шкідливими: вони можуть означати "точне налаштування" мозку, яке може бути корисним у догляді за дитиною.

Цікаво, що втрата сірої речовини була пов’язана з так званою гніздовою поведінкою, яка виконується, щоб підготуватися до появи малюка — наприклад, підготовка дитячої кімнати або організування будинку.

Дослідження також виявило, що жінки, які завагітніли, показали зміни в мозковій системі, відомій як мережа режиму за замовчуванням, групі областей мозку, які найбільш активні, коли людина не виконує певне завдання. Ця мережа активна, коли ви дозволяєте своєму розуму блукати, і вважається, що вона бере участь у саморефлексії та автобіографічній пам’яті, а також у соціальних процесах, таких як емпатія, кажуть автори.

Нагадаємо, раніше науковці з японського університету в місті Кобе повідомляли, що люди, які втрачають вагу внаслідок регулярних фізичних тренувань повільніше, ніж інші, мають нестачу певного білка. Вчені побачили зв’язок між відсутністю білка в ДНК та меншим спалюванням жиру під час та після фізичних навантажень.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 01.08.2024 19:59