Вченими розроблена подушка яка пригнічує звук хропіння

27 СІЧНЯ 2019 15:33

Група розробників на чолі з Лічуань Лю з Університету Північного Іллінойсу створила подушку, здатну ефективно гасити звук хропіння.

Як пише IEEE Spectrum, нова подушка має електронну «начинку», що складається з динаміків, трьох мікрофонів і звукового фільтра. Пристрій здатний пригнічувати звуки хропіння для людини, сплячого поруч з тим хто хропе.

Акустичні системи придушення звуків хропіння розроблялися і раніше. Як правило вони представляли собою систему з мікрофона, звукового фільтра і динаміків, вбудованих в узголів'я ліжка. Такі системи показували свою працездатність, але не могли повністю придушити звуки хропіння.

В основі придушення звуків хропіння лежить звичайна система шумозаглушення. Аналогічні використовуються сьогодні в деяких моделях навушників. Система за допомогою мікрофона отримує дані про звукове оточення, виділяє з нього звуки хропіння і за допомогою динаміків випромінює звукові хвилі, по амплітуді аналогічні хропіння, але мають перевернуту фазу.

У випадку з розташуванням динаміків в узголів'я ліжка ефективне придушення звуків хропіння досягає лише в одній або декількох точках перетину звукових хвиль, які не завжди збігаються з положенням голови людини, що лежить поруч з хропе партнером.

Розробники з Університету Північного Іллінойсу стверджують, що їм вдалося вирішити проблему неповного придушення звуків хропіння. Цього їм вдалося добитися розміщенням динаміків в самій подушці, а також використанням трьох мікрофонів.

У новій системі один з мікрофонів відповідає безпосередньо за виділення з звукового оточення коливань, характерних для хропіння. Два інших мікрофона використовуються для корекції помилок - запис з них використовується для аналізу фонових шумів і більш точного їх виключення з звукової картини хропіння.

Подушка з придушенням звуків хропіння призначена для людей, які лежать поруч з тим хто хропе. Розробникам вдалося домогтися придушення звуків хропіння з інтенсивністю до 30 децибел для лівого вуха і до 31 децибели для правого вуха. Для порівняння, попередні версії систем забезпечували придушення звуків хропіння з інтенсивністю до 22 децибел. В середньому інтенсивність звуків хропіння становить 50-60 децибел.

Раніше швейцарські вчені з'ясували, що ритмічні похитування ліжка з частотою 0,25 Герца помітно покращують якість сну дорослих людей за рахунок подовження останньої фази глибокого сну. Також дослідники з'ясували, що похитування позитивно впливають на процес переходу спогадів з короткочасної пам'яті в довготривалу.

Технології і наука, 27.01.2019 15:33