Фото з соцмереж

Відчувалась навіть на дні океану: вчені розповіли про особливості недавньої магнітної бурі

Магнітна буря, яка сталася на 10 травня, викликала яскраві полярні сяйва на Землі та була наскільки сильною, що її наслідки були відчутні навіть на дні океану.

Як повідомляє Science Alert, магнітні компаси, які використовує Ocean Networks Canada для спостереження за океаном біля узбережжя Канади, зафіксували велике і значне викривлення магнітного поля Землі, оскільки воно зазнало колосального впливу частинок, яке викинуло Сонце. 

"Це дивовижний показник того, наскільки потужним був сонячний шторм, що накрив планету. По-перше, він показав, на що потрібно звертати увагу, коли наступного разу такі бурі будуть зафіксовані. По-друге, ці дані допоможуть вченим зрозуміти, як магнітні бурі можуть вплинути на нашу планету", — йдеться у повідомленні. 

За словами Джастіна Альберта з Університету Вікторії в Канаді, наступні два роки стануть піком 11-річного циклу активності Сонця. Після десятиліття відносного спокою полярні сяйва, які спостерігалися 10-11 травня, ставатимуть дедалі частішим явищем. До того ж передбачити їх неможливо. 

Варто зазначити, що магнітні бурі — це найсильніший вплив Сонця на Землю. Мільярди тонн матеріалу, заплутаного магнітними полями, викидаються у космос, коли на поверхні Сонця відбувається виверження. Коли цей корональний викид маси досягає Землі, такі частинки врізаються в магнітне поле планети. Там вони заплутуються та прискорюються, а потім викидаються в атмосферу. Саме цей процес викликає полярне сяйво, що світиться.

ONC також має підводні обсерваторії біля східного та західного узбережжя Канади на глибині до 2,7 кілометра. Магнітні компаси в основному використовуються для відстеження змін в океанських течіях. Їхні дані щоденно перевіряють науковці. Фахівець з даних ONC Алекс Слонімер вперше помітив дивні зміни в даних компаса ще в березні, коли землю атакували потужні магнітні бурі.

"Я перевірив, чи був це потенційно землетрус, але це було не так, оскільки зміни в даних тривали надто довго й одночасно в різних місцях. Потім я перевірив, чи був це сонячний спалах, оскільки сонце нещодавно було активним. Найбільш виражений ефект був на компасі, який знаходиться на 25 метрів нижче рівня моря, біля узбережжя острова Ванкувер у протоці Фолгера. Там стрілка компаса перекосилася аж до +30 і -30 градусів", — зазначив Слонімер.

Нагадаємо, 10 травня на Дніпропетровщині зафіксували північне сяйво. Його спричинив найпотужніший спалах на Сонці за останні 15-20 років.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 21.05.2024 03:17