1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Військовий переворот у Нігері: Україна втратила великого союзника в Африці, — BBC
Фото: Мохамед Базум / скріншот з відео

Військовий переворот у Нігері: Україна втратила великого союзника в Африці, — BBC

Військові у Нігері на національному телебаченні оголосили про повалення президента Мохамеда Базума, який був демократично обраним главою держави. Він був союзником України в Африці.

Про це повідомляє BBC.

За даними видання, Нігер на чолі з президентом Мохамедом Базумом долучився до Кримської платформи, метою якої є повернення Криму під контроль української влади. Лише чотири держави Африки наразі долучилися до даної ініціативи. Також Базум підтримував цілісність України в ООН.

Як розвивались відносини України з Нігером

Цікаво, що до повномасштабної війни Україна і Нігер не мали особливо розвинених політичних відносин чи торгівлі. Усе змінилося після телефонної розмови Володимира Зеленського з Мохамедом Базумом у серпні 2022 року — першої в історії між лідерами двох держав. Нігер у підсумку ухвалив рішення підтримати Кримську платформу.

Поки що не відомо, як буде розвиватися зовнішня політика Нігеру за правління військової хунти, але ймовірно, що Україна втратила одного з друзів в Африці. Річ у тому, що усі країни Західної Африки, в яких до влади прийшли військові хунти з 2020 року — Малі, Буркіна-Фасо, Гвінея або утримуються, або не беруть участь у голосуваннях в Генеральній Асамблеї ООН щодо резолюцій за територіальну цілісність України.

Реакція України на переворот у Нігері

МЗС України вже засудило державний переворот. Так само як і США та ЄС, які розглядали Нігер як ключового партнера в забезпеченні безпеки в регіоні Сахелю, який потерпає від нападів джихадистів та озброєних банд.

Лише кілька тижнів тому країну відвідував голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, який обіцяв Нігеру, який, за його словами, виконує роль "стабілізатора" в регіоні, надання сотень мільйонів євро на підтримку безпеки й придбання летальної зброї, зокрема боєприпасів для гелікоптерів.

Тепер цю обіцянку можуть скасувати, бо ЄС не підтримує нелегітимні уряди. І в такому випадку хунта Нігеру може звернутися по допомогу до Росії та ПВК "Вагнер", яка вже присутня у трьох країнах Сахелю, де відбуваються збройні конфлікти — Малі, Буркіна-Фасо та Судані.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський наголосив, що між Україною та державами Африканського континенту має бути налагоджений прямий діалог, без будь-яких посередників. Це необхідно для об’єктивного сприйняття подій у нашій державі та розуміння наслідків російської агресії.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама