Фото: "Апостроф"

Вільні люди. Як українці та українки стають героями своєї компанії й країни

24 СЕРПНЯ 2024 11:15

Людина є найважливішою цінністю громади, держави, компанії. Від її професіоналізму, наполегливості та мотивації залежить розвиток бізнесу, а від відданості цінностям, патріотизму, сили духу та непохитності віри — процвітання і навіть існування країни. Так, крок за кроком, відбувається відновлення незалежності України — завдяки зрілим громадянам, які "проживають" кожну мить життя — на фронті, за волонтерством, на трудовому шляху.

Вогонь поколінь

Володимир Кравченко, керівник виробничо-диспетчерського відділу заводу "Запоріжвогнетрив", належить до однієї трудових династій підприємства — родини Петрових. Династія бере початок з 1950 року: батьків на робочих місцях змінюють діти, дітей — онуки. Загалом 11 членів сім'ї присвятили себе підприємству, а їхній сумарний трудовий стаж склав майже 160 років.

На початку повномасштабної війни Володимир Кравченко не міг залишатися осторонь і приєднався до лав захисників. Чоловік воював на найгарячіших напрямках фронту, брав участь у запеклих боях з ворогом за Харків, Запоріжжя, Прип’ять і десятки інших містечок і сіл.

Після демобілізації Володимир повернувся до роботи на заводі. А свій воєнний досвід використовує з користю — спрямовує на те, щоб допомагати колегам-ветеранам війни повертатися до цивільного життя та адаптуватися в колективі. Адже коли ветерани мають великий авторитет і повагу в колективі — від цього стає сильнішою держава.

Володимир Кравченко

Володимир КравченкоФото з особистого архіву

"Що не зможе одна людина — те до снаги міцній родині, колективу, — переконаний Володимир Кравченко. — Тож робота на "Запоріжвогнетриві" — це не лише колосальний досвід, стабільність і надійність, а й спільні цінності та найміцніший фундамент для впевненості у майбутньому, можливості розвиватися і бути корисним. Тому так важливо бути разом, прагнути розвитку, стабільності й миру, особливо зараз, під час війни".

Нещодавно підприємство нагородило родину Петрових відзнакою "Золота Династія" за значний спільний внесок у розвиток заводу, підтримку країни та українців. Мотивовані, кваліфіковані та щасливі люди здатні досягати більших результатів, а компанії, які піклуються про своїх співробітників, досягають успіху і є основою сильної та стабільної країни.

Правильний шлях

Олена Крекніна працює Deputy Marketing Director в AXOR INDUSTRY і взяла на себе непрості обов’язки: займається благодійністю від імені компанії. У пріоритеті благодійної діяльності компанії — допомога мобілізованим "аксорцям", які боронять країну зі зброєю в руках, і облаштування мобільних шпиталів для поранених захисників і захисниць.

Щомісяця колектив відправляє своїм колегам посилки з необхідними речами: ліки й тактичну медицину, амуніцію та засоби гігієни тощо — усе, що потрібно для виконання бойових завдань і облаштування побуту на фронті.

"Ми пишаємося нашими співробітниками, які захищають Україну в лавах ЗСУ. Ми впевнені, що наша підтримка допомагає воїнам відчувати турботу і надійний тил, додає впевненості, що кожного з них чекають вдома", — розповідає Олена.

Олена Крекніна

Олена Крекніна. Фото з особистого архіву

У компанії також активно підтримують соціальний проект "Мобільні госпіталі — Mobile Hospital", адже розуміють його важливість для порятунку життя поранених хлопців і дівчат.

Разом з допомогою компанія опрацьовує таку важливу суспільну тему, як працевлаштування ветеранів війни на підприємстві AXOR. Для того, щоб ефективно допомогти демобілізованим військовослужбовцям адаптуватися у колективі та суспільстві, вивчають досвід колег щодо організації центрів підтримки ветеранів безпосередньо на підприємстві. Незабаром подібний центр підтримки з’явиться і на заводі AXOR, перш за все, щоб навчати робітників коректному й екологічному спілкуванню з воїнами, які повертаються з фронту.

На думку Олени Крекніної, це — лише початок благодійності діяльності компанії. Адже суспільство потребує змін щодо багатьох аспектів життя: підвищення рівня інформованості про можливості для ветеранів, про створення умов для тих, хто повертається з війни, та їхні права. І втілити ці зміни до снаги лише сильним компаніям, які розділяють цінності й членами свого колективу.

Свідоме і відповідальне

Для Лариси Степанушко, редакторки низки українських видань, життя розділилось на "до і після" ще у 2014 році. Тоді вона створила волонтерську групу майстринь, які в’яжуть теплий одяг на фронт і у шпиталі. А разом з тим, жінки шили білизну для захисників, закуповували амуніцію, обладнання, ліки та інші необхідні для захисників речі. Нині ця спільнота нараховує кілька тисяч активних волонтерок з кількох країн світу, які кожного холодного сезону забезпечують воїнів теплими речами.

Важливо, що до кожного виробу — шкарпетки то чи труси-"сімейки" — майстрині ще на початку діяльності виробили чіткі вимоги та інструкції з виготовлення, врахувавши побажання воїнів. Адже шкарпетки мають зігрівати, не сповзати чи натирати ноги, а білизна — не заважати рухатись.

Лариса Степанушко

Лариса Степанушко. Фото з особистого архіву

Після повномасштабного вторгнення й окупації рідного Ірпеня Лариса разом з однодумцями створила благодійний фонд "Україна — перезавантаження". Нині команда також розвиває "виробничі" напрями волонтерської діяльності: додали плетення маскувальних сіток і пошиття адаптивного одягу у мобільні та стаціонарні шпиталі. Усе роблять безоплатно і безкоштовно передають захисникам. Фонд активно розвиває також програмну діяльність у громаді: відкрив еко-майстерню, проводить творчі заходи, запустив курс з підвищення фінансової грамотності. А також готується до відкриття громадського осередку, в якому заплановано реалізувати десятки цікавих заходів і програм, які охоплять широкий спектр тем.

"Війна дала імпульс розвитку волонтерства та благодійності. Нам потрібно прагнути до такого рівня розвитку громадянського суспільства, в якому благодійність стане частиною буденного життя у для більшості людей. Де людина є найбільшою цінністю для колективу, громади й держави", — переконана Лариса Степанушко.

Сьогодні ми, як ніколи, розуміємо ціну нашої Незалежності. За увесь час війни світ побачив хоробрість, самовідданість та незламність нашого народу. А ми ще більше пишаємося тим, що є українцями. Ми — сильні, ми — згуртовані, ми — незалежні!

Лариса Райтаровська, спеціально для TrueUA

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Статті, 24.08.2024 11:15