Секретар Радбезу Вірменії Армен Григорян та радник президента Азербайджану Хікмет Гаджиєв зустрінуться 26 вересня у Брюсселі. Перегоовои відбудуться при посередництві радників президента Франції Емманюеля Макрона, канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Європейської ради Шарля Мішеля.
Про це повідомляє "Радіо Азатутюн" з посиланням на апарат секретаря Ради безпеки Вірменії. У відомстві наголосили, що мета зустрічі — підготувати зустріч лідерів, заплановану на 5 жовтня в іспанській Гранаді.
На саміті Європейського політичної спільноти в іспанській Гранаді лідери Вірменії, Азербайджану, Франції, Німеччини та Європейської ради вдруге сядуть за стіл переговорів.
За два дні до "антитерористичних заходів" Азербайджану в Нагірному Карабаху прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 17 вересня заявив, що на запланованій п'ятисторонній зустрічі не підпишуть мирну угоду.
19 вересня Азербайджан розпочав "антитерористичні заходи" в Нагірному Карабасі для відновлення конституційного ладу. Формальним приводом став підрив вантажівки та загибель військових, у чому звинуватили Вірменію
Влада невизнаного Карабаху ухвалила рішення про припинення вогню 13:00 20 вересня. Регіон переходить під контроль Азербайджану.
"Досягнуто угоди про виведення підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців ЗС Вірменії, розформування та повне роззброєння "збройних формувань армії оборони Нагірного Карабаху" та виведення важкої техніки та озброєнь з цієї території", — йдеться в повідомленні.
Водночас Міноборони Азербайджану підтвердило, що роззброєння вірменських формувань у Карабаху та виведення вірменських військових забезпечуються в координації з російськими "миротворцями". Адміністрація президента Азербайджану Алієва 21 вересня зустрінеться у місті Євлах з представниками вірменського населення Карабаху для обговорення питань реінтеграції.
Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що вірменська сторона не брала участь у підготовці домовленостей між Азербайджаном і "владою" Нагірного Карабаху.
Зазначимо, що напруженість між двома країнами останнім часом знову зростала через Нагірний Карабах, за який вони вели спір з 1991 року. Гірський регіон є міжнародно визнаною частиною Азербайджану, але населений переважно етнічними вірменами. Туди у 2020 році були введені "російські миротворці". У липні Азербайджан встановив новий контрольно-пропускний пункт на шляху до Карабаху, в Лачинському коридорі, що Вірменія назвала грубим порушенням угоди про припинення вогню від 2020 року.
Нагадаємо, президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що наразі країна відновила свою територіальну цілісність. За його словами, за добу проведення спецоперації у Нагірному Карабаху було досягнуто всіх поставлених цілей. Він заявив, що керівництво Вірменії показало політичну компетентність у ситуації.
Своєю чергою жителі Вірменії незадоволені тим, як вирішилася ситуація з Нагірним Карабахом. В місті тривають мітинги. Зокрема, вірмени рвуть свої російські паспорти під посольством Російської Федерації в Єревані.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими