1 177 день війни
Особовий склад
970 590
Танки
10 812
Артилерія
27 872
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 166
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 000
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Кулеба пояснив, чому Європі необхідний вступ України в ЄС
Фото: МЗС

Кулеба пояснив, чому Європі необхідний вступ України в ЄС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вступ України до Євросоюзу означатиме зміцнення безпеки Європи, а не її послаблення.

Про це він сказав у ході міністерської конференції "Ширший, сильніший Союз  підготовка ЄС до розширення та країн-кандидатів до вступу" у Берліні, передає прес-служба МЗС.

"Україна стане доданою вартістю, а не тягарем для ЄС", — заявив Кулеба.

Він також зауважив, що наразі потрібно запобігти ситуації, за якої реформа ЄС буде використана як предмет торгу чи причина відтермінувати розширення Європейського Союзу.

"Ми бачимо, що ЄС найефективніший на глобальній арені тоді, коли він мотивований, натхненний та сфокусований на спільній меті. Саме так він почав діяти з лютого 2022 року у відповідь на повномасштабну агресію РФ проти України", — наголосив посадовець.

Крім того, очільник МЗС вважає, що співпраця оборонних індустрій України та ЄС здатна стати наріжним каменем Спільної зовнішньої та безпекової політики.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС.

Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7. 7. Впровадження закону про олігархів.
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 

Нагадаємо, 31 жовтня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вирушив у відрядження до Німеччини. Там відбудеться зустріч, де міністри країн Європи обговорять майбутнє Європейського Союзу. Наразі Україна очікує від звіту ЄС щодо результатів підготовки.

Раніше повідомлялось, що Європейська комісія 8 листопада опублікує звіт про прогрес кандидатів на вступ до Євросоюзу з рекомендацією щодо початку переговорів щодо вступу України та Молдови до блоку.

Додамо, 1 листопада президент Володимир Зеленський звернувся до народу. Він наголосив, що не залишилося жодної перешкоди для вступу України в Європейський Союз.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама