Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук обговорив із делегацією об'єднання парламентаріїв держав-членів Європейського Союзу шлях України до НАТО. Українська сторона сподівається отримати кінцеву відповідь щодо цього питання до Вашингтонського саміту НАТО.
Про це повідомили у прес-службі Верховної Ради.
"Сподіваємося, що у Вашингтоні нам вдасться зібрати всі зусилля, щоб Україна пройшла цей тернистий шлях й отримала кінцеву відповідь щодо наших прагнень бути частиною Організації Північноатлантичного договору", — акцентував Стефанчук.
Під час обговорення торкнулись також теми постачання зброї для українських захисників. Стефанчук наголосив, що має значення не лише, власне, постачання зброї, а й швидкість її доставки в Україну.
Також, за словами Стефанчука, важливим є впровадження санкцій проти РФ. Однак вони є дієвим механізмом у випадку, якщо немає можливості їх обійти. Окрім того, очільник ВР згадав про підтримку Формули миру, яка складається із десяти пунктів.
"Формула миру Президента України Володимира Зеленського для України вже давно не теорема, а аксіома. Це те, як ми бачимо відновлення справедливого й сталого миру для України", — додав він.
Нещодавно голова апарату генерального секретаря НАТО Стіан Єнсен 15 серпня заявив, що Україна може вступити до Альянсу в обмін на свої території. За його словами, "треба подумати, якою буде безпекова ситуація в Україні після закінчення війни". Голова канцелярії запевнив, що питання про цілісність території України порушує не він. Проте зараз з'явилися серйозні зрушення у питанні щодо можливого вступу України до НАТО.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк різко розкритикував заяву представника НАТО Стіана Єнсена. Він наголосив, що такі варіанти передбачають, що необхідно свідомо піти на програш демократії, заохочення глобального злочинця, консервацію російського режиму, знищення міжнародного права й обов’язкове перенесення війни на інші покоління.
Крім того, Міністерство закордонних справ України засудило пропозиції про обговорення членства в НАТО в обмін на територіальні поступки Російській Федерації та назвало абсолютно неприйнятними ці розмови. У відомстві заявили, що завжди виходили з того, що Північноатлантичний Альянс, як і наша держава, територіями не торгують.
Згодом Стіан Єнсен перепросив за свої слова. Він визнав, що його заява була помилковою і йому "не варто було говорити про це в такий спосіб". Водночас посадовець спробував уточнити, що заява про "членство в обмін на території" потребує роз'яснення.
Своєю чергою президент України Володимир Зеленський прокоментував пропозиції віддати територію України, обмінявши її на мир та членство в НАТО. Він наголосив, що наша держава готова обміняти російський Бєлгород на вступ до Північноатлантичного альянсу.
Нагадаємо, згодои Зеленський здійснив візит до низки країн Європи, зокрема відвідав саміт щодо Балкан у Греції. Голова ОП Андрій Єрмак запевнив, що тема територіальних поступок України не порушувалась. За словами чиновника, все, що лунає, відноситься виключно до російських наративів та пропаганди.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими