В Україні з 1 квітня 2025 року розмір соціальних виплат на дітей не зміниться, оскільки прожитковий мінімум залишився на попередньому рівні.
TrueUA розповідає, який розмір соціальних виплат на дітей буде у квітні.
Максимальний розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для жінок, які працюють — 106 500 гривень на місяць, а мінімальний — 7 100 гривень на місяць. Водночас розмір допомоги жінці, яка офіційно працевлаштована, залежить від її заробітної плати за останні 12 календарних місяців роботи перед декретною відпусткою.
Своєю чергою, для непрацевлаштованих жінок допомогу визначають на підставі допомоги з безробіття. Такі жінки отримують 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи — 757 гривень.
Виплати від держави після народження дитини у квітні залишилися у розмірі 41 280 гривень. Проте повну суму дають не одразу. Так, з них 10 320 гривень є одноразовою виплатою, а 860 гривень — щомісячна впродовж трьох років.
Виплати матерям-одиначкам у квітні становлять:
Виплати аліментів на дітей у 2025 році коливаються у такому діапазоні:
Варто зауважити, що максимальна сума аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів. Для дітей до шести років — 25 630 гривень. Для дітей від шести до 18 років — 31 960 гривень. У квітні виплати дітям, над якими встановлено опіку, залишилися без змін, а саме:
Втім, якщо дитина з інвалідністю, то розмір виплат є більшою та становить:
Зокрема, багатодітні родини у квітні отримають від держави соціальні виплати на кожну дитину в розмірі 2 100 гривень. Своєю чергою, виплати на дітей внутрішньо переміщених осіб у квітні становлять три тисячі гривень.
Як зазначили у Міністерстві соціальної політики, уряд розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга "муніципальна няня". Так, згідно з оновленою постановою, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга, а саме:
У Мінсоцполітики додали, що відшкодування розраховується за години догляду, але не може перевищувати 7 100 гривень на місяць на одну дитину. Так, важливою зміною є саме той факт, що право на послугу "муніципальна няня" отримують внутрішньо переміщені особи та люди, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти.
Нагадаємо, за даними Пенсійного фонду, особи, яким не вистачає страхового стажу для виходу на пенсію, можуть допрацювати необхідну кількість місяців або років. Одразу після цього можна звертатися у відповідні органи для отримання статусу пенсіонера.