Україна вже отримала від Німеччини сім систем протиповітряної оборони IRIS-T. Готується до відправлення ще одна.
Як повідомив у коментарі "Інтерфакс-Україна" посол України в Німеччині Олексій Макеєв, Берлін також поставив Києву вже понад 60 зенітних самохідних артилерійських установок Gepard.
Він наголосив, що ця німецька система успішно себе зарекомендувала в Україні, зокрема має високий рівень ефективності передусім проти дронів типу "Шахед". Однак дипломат додав, що тактика застосування росіянами "шахедів" змінилася, що ускладнює ураження по цілях.
Також посол відзначив зенітний артилерійський комплекс Skynex компанії Rheinmetall, що показує гарні результати на службі в Повітряних силах. За словами посла, Україна буде далі працювати щодо постачання зазначених систем. За словами Макеєва, Німеччина готова спільно будувати з українськими виробниками додаткові системи протиповітряної оборони.
"Тим більше, вже є перші ідеї між представниками оборонної індустрії України і Німеччини, щоб спільно будувати додаткові системи ППО. Тобто брати гармату від Rheinmetall, ставити її на інший шасі, інкорпорувати також ракетні системи", — наголосив він.
Це німецький зенітний ракетний комплекс ППО і ПРО середнього радіуса дії розробки компанії Diehl Defence. Комплекс може знищувати літаки, вертольоти, безпілотники, балістичні та крилаті ракети. Розробку завершено у 2014 році.
Комплекс має оглядову радіо-локаційну станцію на 360 градусів, здатен вести одночасний обстріл декількох цілей за будь-яких погодних умов. Також він може під'єднувати додаткові пускові установки залежно від потреб. В стандартній комплектації РЛС, пункт управління, та пускові установки разом з ракетами здатні уражати цілі на відстані до 40 кілометрів.
Пускова установка безекіпажна, має вісім ракет типу IRIS-T SL. Пуск відбувається вертикально для можливості обстрілу цілей на всі 360 градусів за азимутом. Для розгортання пускової установки на позиції необхідно до 10 хвилин. Одночасний обстріл декількох цілей досягається швидким пуском декількох ракет. Перезаряджання комплексу триває близько 15 хвилин.
Нагадаємо, 22 липня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у коментарі виданню Der Standard заявив, що його країна може надати Україні два зенітно-ракетні комплекси Patriot. Він додав, що є шанси, що це відбудеться доволі швидко. Втім, це вдасться реалізувати на практиці за умови швидкої заміни цього озброєння для німецької армії.