При аваріях на ядерних об’єктах може виділятися радіоактивний йод (I-131). При надходженні в організм він вибірково накопичується в щитоподібній залозі та спричиняє її опромінення й ураження.
Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.
Відомство застерігає, що радіоактивний йод підвищує ризик раку щитоподібної залози у немовлят, дітей та молодих людей через багато років після дії радіації. Єдиний препарат для ефективного запобігання радіаційному ураженню щитоподібної залози містить калій йодид.
"Коли людина приймає потрібну кількість йодиду калію в потрібний час, це може допомогти заблокувати щитоподібну залозу від поглинання І-131: вона поглинає калій йодид, і не має місця для І-131", — йдеться у повідомленні.
Калій йодид (стабільний йод) корисний лише в окремих ситуаціях в конкретних дозах і для певних груп людей. Тож приймати його "про всяк випадок" — не можна, адже він може зашкодити здоров’ю.
До побічних ефектів неконтрольованого прийому стабільного йоду відносять:
У МОЗ застерігають не вживати калій йодид, якщо немає відповідної вказівки від органів охорони здоров’я чи ДСНС.
"Слідкуйте за інформацією від офіційних джерел і якщо маєте бодай якісь сумніви — проконсультуйтеся з лікарем перед вживанням йодиду калію", — додали в МОЗ.
Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я пояснило, які препарати мають бути в аптечці на випадок у разі надзвичайної ситуації на Запорізькій атомній електростанції, яка розташована під окупацією росіян. У відомстві зазначили, що ця інформація стосується лише мешканців 50-кілометрової зони навколо ЗАЕС.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими