У вівторок, 11 березня, головний редактор видання Atlantic Джеффрі Ґолдберг отримав запрошення від користувача Майкла Волтца на підключення до Signal — зашифрованого сервісу обміну повідомленнями.
У своїй статті Ґолдберг наголосив, що спершу сприйняв таке запрошення зі скепсисом, адже не міг повірити, що радник з національної безпеки США може надіслати таке повідомлення.
"У наші дні непоодинокі випадки, коли недобросовісні суб'єкти намагаються змусити журналістів поділитися інформацією, яка може бути використана проти них", — пише журналіст у своїй статті.
Проте, попри сумніви, запрошення Ґолдберг все ж прийняв. Згодом йому надійшло повідомлення, що його додадуть до чату з обмеженою кількістю учасників для обговорення проблеми хуситів.
"Команда — створюємо групу комітету керівників для координації дій щодо хуситів, особливо протягом наступних 72 годин", — йшлося у повідомленні, яке журналіст отримав від Волтца.
У наступні кілька днів, як розповів головний редактор видання Atlantic, він спостерігав за листуванням, яке містило інформацію найвищої секретності, — від озброєнь США до тактичних кроків Вашингтона на Близькому Сході. Спостерігаючи за листуваннями, журналіст дійшов висновку, що чат не підставний і у ньому дійсно обговорюються важливі та секретні дані США. Одним із підтвердженням цього став удар США по хуситах у Ємені 15 березня, про планування якого, як запевняє Ґолдберг він знав заздалегідь із листувань у секретному чаті.
"Чи знали вони, що я потрапив у цю групу? Чи додали мене навмисно? Якщо ні, ким вони мене вважали? Чи розумів хто-небудь, хто я такий, коли мене додали або коли я видалив себе з групи? Чи регулярно високопосадовці адміністрації Трампа використовують Signal для делікатних обговорень? Чи вважають посадові особи, що використання такого каналу може поставити під загрозу американський контингент?", — наголосив головний редактор видання Atlantic.
На його думку, Майк Волтц, який був координатором чату, порушив не одне правило захисту державних інтересів.
"Я ніколи не бачив такого порушення. Для працівників національної безпеки не рідкість спілкуватися через Signal. Але застосунок використовується переважно для планування зустрічей та інших логістичних питань, а не для ґрунтовних і суворо конфіденційних обговорень майбутніх військових дій. І, звісно, я ніколи не чув про випадок, коли журналіста запрошували на таке обговорення", — додав Ґолдберг.
Зазначається, що речник Ради національної безпеки Браян Хьюз підтвердивши правдивість групи Signal і наголосив, що вже ведеться перевірка того, як Ґолдберг потрапив до цього чату.
"Ми вивчаємо, яким чином сторонній номер додали до листування", — зауважив Браян Хьюз.
Нагадаємо, за даними видання Politico, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп може звільнити свого радника із національної безпеки Майка Волтца після того, як він додав до таємного чату в месенджері Signal журналіста Atlantic, який звідти дізнався секретні дані.